-:-

Dodano: 14 stycznia 2023

Eurobud JKS Jarosław w ćwierćfinale europejskich pucharów

Eurobud JKS Jarosław w dobrym stylu awansował do ćwierćfinału EHF European Cup pokonując WHC Gjorche Petrov Skopje 22:30.

Jako pierwsze zapunktowały gospodynie. Dwukrotnie do bramki trafiła Ana Kolarovska. W niespełna minutę czarno-niebieskie odrobiły stratę (2:2, Matuszczyk i Gadzina). Rzut Moniky Bancilon dał przyjezdnym niewielkie prowadzenie. Nie na długo, bowiem z rzutu karnego trafiła Milica Nikolik, a tuż po niej Anastasija Nikolovska. Stan meczu wyrównała Joanna Gadzina (4:4). Pierwszy kwadrans spotkania łudząco przypominał poprzednie starcie. Nie brakowało szybkich akcji i twardej gry w defensywie. Obydwa zespoły nie ustrzegły się również błędów.

Jarosławianki, po czasie dla Sime Simovskiego, wyszły na dwupunktowe prowadzenie (5:7). Czerwona kartka dla bramkarki Slobodanki Kiceskiej i podyktowany w związku z tym rzut karny Karolina Mokrzka zamieniła na kolejną, cenną bramkę. Pięć minut przed gwizdkiem sygnalizującym koniec pierwszej połowy Eurobud JKS prowadził 6:9. Kilkadziesiąt sekund później udana obrona Weroniki Kordowieckiej umożliwiła Moniky Bancilon zdobycie dziesiątej bramki. Brazylijska rozgrywająca była także bohaterką kolejnych dwóch akcji, co ustaliło wynik pierwszej połowy (7:12).

Wynik z poprzedniej części meczu miał niebagatelne znaczenie w początkowych akcjach drugiej połowy. Jarosławianki utrzymywały pięciopunktowe prowadzenie do 40. minuty, które Małgorzata Trawczyńska i Moniky Bancilon podwyższyły na plus siedem (14:21). Przy stanie 16:23 o przerwę poprosił szkoleniowiec Eurobudu JKS, Michał Kubisztal. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania Macedonki traciły do czarno-niebieskich, po trafieniu Trawczyńskiej, dziesięć bramek (17:27). Gospodynie zminimalizowały stratę (19:27), a o kolejną przerwę poprosił Michał Kubisztal. Utrzymanie koncentracji było w tym momencie kluczowe.

Przewaga okazała się dla WHC Gjorche Petrov niemożliwa do odrobienia. Eurobud JKS Jarosław awansował w dobrym stylu do ćwierćfinału EHF European Cup wygrywając 22:30.

WHC Gjorche Petrov Skopje –  Eurobud JKS Jarosław 22:30 (7:12)

WHC Gjorche: Gjoshevska, Hasanoska, Kiceska –  Jankulovska 1, Damjanoska 3, Kolarovska 4, Jankulovska A. 3, Nikolovska 5, Nikolik 4, Trpeska 1, Vasevska, Velkova, Rizoska, Vasileva, Dukoska 1, Grkovska.

Eurobud JKS: Kordowiecka, Kukharchyk – Bancilon 6, Trawczyńska 3, Volovnyk 3, Mokrzka 1, Zimny, Smolinh 3, Kozimur, Gadzina 8, Dorsz, Matuszczyk 6, Gliwińska, Nestsiaruk, Strózik.