Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 7 sierpnia 2020

Ekogwarancja Cup, by zagwarantować dobrą formę

Już dziś rozpoczniemy walkę w towarzyskim turnieju Ekogwarancja Cup. O godz. 17 drużyna MKS zmierzy się w hali Globus z Młynami Stoisław Koszalin. Spotkanie będzie mogło obejrzeć 250 kibiców.

Weronika Gawlik MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet piłka ręczna

Dla zawodniczek Mistrzyń Polski będzie to drugi sparing w tym okresie przygotowawczym. W pierwszym, który odbył się we wtorek, biało-zielone pokonały 33:26 Eurobud JKS Jarosław.

– Co prawda po tym meczu czujemy się trochę obolałe, ale myślę, że możemy być zadowolone z niektórych elementów gry. Oczywiście były też słabsze minuty, ale po tak długiej przerwie bez gry możemy sobie to wybaczyć. Wiemy przynajmniej, nad czym musimy jeszcze pracować – przyznaje bramkarka i kapitan naszego zespołu, Weronika Gawlik.

W ramach turnieju Ekogwarancja Cup MKS Perła, rozegra dwa mecze. W pierwszym z nich rywalem lubelskich szczypiornistek będzie czwarta drużyna poprzedniego sezonu PGNiG Superligi Kobiet, Młyny Stoisław Koszalin. W drugim, który zaplanowano na godz. 18:30 w sobotę, brązowy medalista minionych rozgrywek, KPR Gminy Kobierzyce.

– Oba zespoły prezentują wysoki poziom, a co za tym idzie, liczymy na wymagające spotkania. Do tej pory każdego dnia ciężko trenowałyśmy, ale tak naprawdę to dopiero mecze mogą uświadomić nam, na jakim etapie przygotowań jesteśmy – dodaje Weronika Gawlik.

Przypomnijmy, że turniej Ekogwarancja Cup, odbędzie się z udziałem publiczności. Liczba widzów będzie jednak mocno ograniczona, bo na trybunach hali Globus zasiądzie 250 osób. Wejściówki na mecze będzie można odbierać na godzinę przed startem spotkań w kasie hali od strony ul. Kazimierza Wielkiego. Także w kasie, w cenie 20 złotych, będzie można kupić klubową maseczkę MKS Perła Lublin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: