Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lutego 2020

Dziewiąta wygrana z rzędu Miedziowych

Piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin były zdecydowanym faworytem dzisiejszego starcia z Piotrcovią Piotrków Trybunalski i z tej roli wywiązały się w pełni. Miedziowe nie dały najmniejszych szans rywalkom, wygrywając 35:16 (16:5). Tym samym Metraco Zagłębie Lubin zanotowało dziewiąte zwycięstwo z rzędu! Przynajmniej do końca meczu Perły Lublin w Elblągu Miedziowe zostają liderem PGNiG Superligi Kobiet.

Pierwszą dogodną okazję miały przyjezdne, ale rzut karny Patrycji Ciury obroniła Monika Maliczkiewicz. W czwartek minucie karego po stronie Miedziowych wykorzystała Kinga Grzyb, otwierając tym samym wynik spotkania. Chwilę później pierwszą bramkę dla Piotrcovii zdobyła Aleksandra Oreszczuk. Następne akcje, to popisowa gra lubinianek, które zaczęły budować swoją przewagę i w dziesiątej minucie prowadziły 6:2, po bramkach trio Grzyb-Górna-Mączka. Znakomita obrona Metraco Zagłębia i postawa bramkarek sprawiły, że przyjezdne swoją trzecią bramkę zdobyły dopiero w 24. minucie, ale wówczas było już 12:3. W pierwszej połowie na parkiecie rządziło tylko Zagłębie, które wygrywało wysoko różnicą aż jedenastu trafień. Miedziowe były zdecydowanie lepsze od swoich rywalek pod każdym względem, grając na znakomitej skuteczności, zarówno w ataku, jak i obronie.

W drugiej połowie trwał koncert miejscowych. Metraco Zagłębie kontynuowało swoją dobrą grę i dało lekcję gry w piłkę ręczną swoim przeciwniczkom. Lubinianki nie tylko grały skutecznie, ale i efektownie, próbując różne warianty w ustawieniu. Spotkanie zakończyło się pewnym pokonaniem Piotrcovii. 100-procentową skuteczność miały dziś dwie skrzydłowe: Kinga Grzyb i Adrianna Górna. Bramki zdobyły wszystkie zawodniczki Metraco Zagłębia, które pojawiły się na parkiecie.

MVP meczu: Emilia Galińska (Metraco Zagłębie)

 Na boisku pojawiła się Emilia Galińska i to z nią defensywa gospodyń miała największy problem. Wynik oscylował wokół czterech bramek. Z upływem czasu przewaga przyjezdnych stawała się coraz bardziej widoczna. Znakomite wejście zaliczyła także Daria Zawistowska, po rzucie której różnica wynosiła już 8 oczek. Po drugiej stronie dobrze spisywała się Andjela Ivanović. W końcówce starcia kobierzyczanki złapały trochę wiatru w żagle i ich gra wyglądała lepiej, ale nie wystarczyło to, aby odwrócić losy pojedynku. Spotkanie zakończyło się wynikiem 25-28.

MVP meczu w drużynie gości wybrano Kingę Grzyb, w zespole gospodyń – Andjelę Ivanović, 

Miedziowe tracą do lidera z Lublina już tylko trzy punkty. KPR utrzyma trzecią pozycję, mając na koncie siedem punktów przewagi nad najbliższym przeciwnikiem, czyli Młynami Stoisław Koszalin. 

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

Metraco Zagłębie Lubin – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 35:16 (16:5)

Metraco Zagłębie:
Maliczkiewicz, Wąż – Grzyb 5, Mączka 5, Hartman 4, Trawczyńska 1, Buklarewicz 1, Wasiak 1, Górna 6, Ważna 1, Galińska 4, Zawistowska 1, Matieli 1, Noga 3, Belmas, Milojević 2.

Piotrcovia: Kolasińska, Opelt – Roszak 3, Klonowska 1, Oreszczuk 3, Kopertowska 1, Dorsz, Wasilewska 1, Ciura 2, Szynkaruk 2, Charzyńska 3, Sobecka, Gajewska, Sarnecka.

Sędziowie: Bartosz Kowalak, Wojciech Marciniak, Delegat ZPRP: Jakub Tarczykowski
Widzów: 1167

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: