Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 28 marca 2023

Dzień Kolorowej Skarpetki w Koszalinie

W ramach meczu 21. serii PGNiG Superligi Kobiet zawodniczki Młynów Stoisław Koszalin wystąpiły w różnokolorowych skarpetkach: białej i czarnej. Nie była to jednak niedopatrzenie, a zaplanowane działanie. Koszalinianki włączyły się tym samym do obchodzonego w marcu Światowego Dnia Zespołu Downa oraz Dnia Kolorowej Skarpetki.

Ideą akcji jest zwrócenie uwagi społeczeństwa na osoby z zespołem Downa i ich potrzeby, zwiększenie świadomości o chorobie oraz promowanie praw osób z zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.

Symbolem Zespołu Downa są kolorowe skarpetki będące synonimem niedopasowania społecznego i genotypowego z jakim borykają się osoby z zespołem Downa.

W prezentacji poprzedzającej mecz pomiędzy Młynami Stoisław Koszalin a Startem Elbląg udział wzięli podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Koszalinie, z którym klub współpracuje od wielu lat.

Znamy te dzieci, odwiedzamy je w ich szkole, cieszymy się, że dopingują nas i wspierają podczas meczów. Dziś miałyśmy okazję włączyć się do akcji mającej na celu walkę o godne traktowanie osób z zespołem Downa, które są takie same jak my wszyscy – powiedziała Anna Mączka, rozgrywająca Młynów Stoisław Koszalin.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: