Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
3
M
3
1
S
1
1
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 16 listopada 2021

Drabik: To był świetny mecz w naszym wykonaniu

Skuteczna gra w ofensywie i jeszcze lepsza w obronie, świetnie taktyczne rozpracowanie rywala. W Rosji piłkarki ręczne Zagłębia nie dały szans Zviezdzie, wygrywając pewnie 35:26 w pierwszym meczu trzeciej rundy EHF Ligi Europejskiej.

Mistrzynie Polski prowadziły wyrównany bój z ekipą rosyjskiej ekstraklasy tylko do przerwy, później na parkiecie rządziło już tylko Zagłębie, które wygrało różnicą dziewięciu bramek – To był naprawdę świetny mecz w naszym wykonaniu. Myślę, że przed meczem każda z nas brałaby taki wynik w ciemno. O tej pewnej wygranej przede wszystkie zadecydowała nasza bardzo dobra gra w obronie, do tego Monika Maliczkiewicz zamurowała naszą bramkę, dzięki sporą ilość bramek zdobyłyśmy po kontrach i szybkim ataku. Byłyśmy również skuteczne w ofensywie, każda dołożyła swoją cegiełkę i mecz zakończył się naszą pewną wygraną – mówi Joanna Drabik.

– Myślę, że jest to świetna zaliczka, jeśli chodzi o dwumecz, tym bardziej, że drugie spotkanie zagramy na własnym parkiecie. Pomimo sporej przewagi z pierwszego spotkania czeka nas trudne zadanie, być może nawet trudniejsze niż na terenie rywalek. Jesteśmy jednak do tego spotkania przygotowane i mamy nadzieję, że mecz w Lubinie będzie wyglądał podobnie do tego, rozegranego w Rosji – dodaje kapitan Zagłębia.

Rewanżowy mecz trzeciej rundy EHF Ligi Europejskiej odbędzie się w najbliższą niedzielę o godzinie 17:30 w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Wcześniej, bo w środę Mistrzynie Polski rozegrają ligowy mecz w Kielcach z Suzuki Koroną.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: