Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 30 listopada 2022

Drabik: Musimy zagrać bardzo mądrze

Już w niedzielę Zagłębie zmierzy się z chorwacką Podravką Koprivnica. Przed pucharową rywalizacją z najbardziej utytułowaną chorwacką drużyną porozmawiano z kapitan, która grała już kiedyś z ekipą z Koprivnicy.

Za nami dwa mecze po reprezentacyjnej przerwie. Trzeba przyznać, że były to dwa zupełnie inne spotkania?

Tak, zdecydowanie w meczu z Chorzowem od początku spotkania nie mogłyśmy złapać swojego rytmu gry, na co wskazywał przez spory czas wynik. Grałyśmy bramka za bramkę, popełniając przy tym sporo błędów w obronie. W meczu z Gnieznem zdecydowanie od pierwszej minuty to my narzuciłyśmy swój styl gry i mecz tym samym do ostatniej sekundy był pod naszą kontrolą.

Z Gnieznem nie tylko dyrygowałaś obroną, ale i dorzuciłaś kilka bramek. Jak czułaś się na parkiecie?

Zawsze czuje się dobrze kiedy finalnie mamy trzy punkty, a tym bardziej szczęśliwa, kiedymecze układają się po naszej myśli od początku, tak jak to miało miejsce w konfrontacji z zespołem z Gniezna.

Gniezno przegrało z nami wysoko, ale kilka dni wcześniej sprawiło nie lada sensację. Mocno zaskoczył Cię wynik meczu Gniezno – Lublin?

Tak i myślę, ze podobnie jak większość fanów polskiego szczypiorniaka. Pewnie Gniezno przed meczem w ciemno brałoby taki finał spotkania. Wiem z doświadczenia, że takie mecze mogą się przydarzyć każdej drużynie, nawet „tej lepszej na papierze„. Takie spotkania pokazują jak ważny jest szacunek do każdego przeciwnika i dobre podejście do meczu .

Za nami ligowe mecze, przed nami europejskie granie. Jak wyglądają przygotowania do dwumeczu z Podravką?

Przygotowania do każdego spotkania wyglądają tak samo bez względu na rangę. Mamy swój system przygotowań opracowany od wielu lat i na pewno nic w tej materii się nie zmieni. Przed nami analiza teoretyczna i zapoznanie się z przeciwnikiem na „sucho” czyli video . Później musimy przenieść założenia na boisko, a tak naprawdę wszystko zweryfikuje parkiet.My ze swojej strony zrobimy wszystko, żeby zaprezentować się z jak najlepszej strony w dwumeczu z drużyną Chorwacji.

Miałaś okazję zmierzyć się z tym zespołem jeszcze grając w Siofok. Jak zapamiętałaś tę konfrontację?

Tak, faktycznie grając w Siófok miałam okazje zmierzyć się z t drużyną, ale to było czterylata temu, wiec jak na sport długi czas. Wiele zawodniczek zmieniło  barwy klubowe, jak również trener, wiec myślę, ze jedyne co pozostało to bałkański charakter do gry i wola walki. To będą na pewno intensywne i mocne spotkania. Musimy zagrać bardzo dobre zawody, żeby móc myśleć o awansie .

Co będzie kluczem do awansu do fazy grupowej EHF EL?

Klucz chyba podobny jak do każdego meczu. Musimy zagrać bardzo mądrze i skutecznie w obronie, ponieważ ona daje nam łatwe bramki z ataku szybkiego. I popełnić jak najmniej błędów własnych, bo to one mogą zadecydować o rezultacie końcowym spotkania.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: