-:-

Dodano: 11 lutego 2021

Dominacja Lublina w drugiej połowie

Julia Pietras Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

Mecz lepiej zaczęła drużyna gości, która w okolicach 5. minuty uzyskała dwupunktową przewagę (1:3). Gospodynie, dzięki celnym rzutom Aleksandry Zimny, szybko odrobiły stratę. W 12. minucie zawodniczki MKS-u znów odskoczyły na dwa punkty, a trener Reidar Moistad poprosił o czas. Po wznowieniu gry, kolejnym trafieniem popisała się Aleksandra Zimny.

Po piętnastu minutach przewaga przyjezdnych wzrosła do trzech punktów, a już kilkadziesiąt sekund później do czterech. Dzięki dobrej postawie Valentiny Nestsiaruk, Sylwii Matuszczyk, Karoliny Szczurek, a także błędom w ataku popełnianym przez lublinianki, dystans udało się zmniejszyć (12:14). Rzut karny wykonywany przez Martę Gęgę był 15. bramką zapisaną na koncie MKS-u i jednocześnie ostatnią w pierwszej połowie meczu (12:15).

Drugą część spotkania również rozpoczęła Marta Gęga (12:16). Od wznowienia gry obydwa zespoły regularnie punktowały, ale Jarosławiankom trudno było doprowadzić do remisu. W 44. minucie szkoleniowiec Czarno-niebieskich poprosił o czas, a przekazane uwagi miały pomóc w zbudowaniu akcji na bramkę kontaktową (17:19).

Przerwa zdecydowanie pomogła przyjezdnym, które błyskawicznie powiększyły przewagę. Przyczyniły się do tego przede wszystkim niecelne rzuty gospodyń i straty piłki w polu. Na dziesięć minut przed końcem spotkania, lublinianki wygrywały siedmioma punktami. Ponadto, skuteczna w pierwszej części meczu Aleksandra Zimny opuściła boisko (3×2 minuty).

Jarosławianki z minuty na minutę były coraz mniej skuteczne, w przeciwieństwie do ekipy z Lublina, która prezentowała świetną grę w każdym elemencie. Finalnie, przyjezdne wygrały aż jedenastoma bramkami (22:33).

Najlepszą zawodniczką meczu została Marta Gęga. W zespole gospodyń wyróżniono Valentinę Nestsiaruk.

Eurobud Grupa JKS Jarosław 22:33 MKS Perła Lublin (12:15)

Jarosław: Szczurek, Ciąćka – Donets 1, Matuszczyk 1, Nestsiaruk 6, Pietras 3, Zimny 7, Kozimur 4, Guziewicz, Mikosz, Strózik, Parandii.

Lublin: Gawlik 1, Razum, Wdowiak – Balsam 1, Malowić 1, Szarawaga 4, Gęga 9, Królikowska 3, Anastacio 2, Nosek 3, Gadzina 4, Rosiak 5, Olek, Więckowska, Tatar, Nocuń.