-:-

Dodano: 14 września 2019

Dolnośląskie derby dla KPR Kobierzyce!

Pojedynek o to, kto przez najbliższe miesiące rządzić będzie na Dolnym Śląsku zdecydowanie zasłużył na miano hitu serii. Z niesamowicie emocjonującego spotkania zwycięsko wyszły kobierzyczanki, wygrywając u siebie 27:26.

Obie drużyny rozpoczęły nieskutecznie. Najpierw rzutu karnego nie wykorzystała Kinga Jakubowska, a następnie z czystej pozycji pomyliła się Adrianna Górna. Drogę do bramki szybciej znalazły przyjezdne, ale już w 8. minucie do wyrównania doprowadziła Mariola Wiertelak (4:4). Lubinianki, znane ze swojej twardej obrony, nie odpuszczały i po raz kolejny wyszły na prowadzenie (4:7). Później na parkiecie pojawiła się Barbara Zima i to głównie dzięki interwencjom młodej bramkarki, kobierzyczanki odrobiły straty. Zdecydowanie poprawiły także grę w ataku, zdobywając siedem bramek z rzędu. Strzelecką niemoc Zagłębia przełamała Małgorzata Buklarewicz. Rozpoczęła się wymiana cios za cios. Na przerwę w lepszych nastrojach schodziły jednak podopieczne Edyty Majdzińskiej (17:12).

Po zmianie stron mecz jeszcze zyskał na szybkości i zaciętości. W doskonałej dyspozycji były dwie strzelby KPR-u, czyli Kinga Jakubowska i Zorica Despodovska. Grę gospodyń pewnie prowadziła Julia Walczak, wybrana później MVP spotkania. Po drugiej stronie błyszczała Adrianna Górna. Trudno wskazać, która drużyna prezentowała się lepiej w defensywie, jednak w drugiej połowie skuteczniejsze były podopieczne Bożeny Karkut. W 56. minucie czerwoną kartkę z powodu gradacji kar otrzymała Victoria Belmas. Mimo tego, Zagłębie zdobyło bramkę kontaktową i wynik do ostatnich sekund był sprawą otwartą. Kibice na trybunach zamarli, kiedy kobierzyczanki na dwadzieścia sekund przed końcem (27-26) straciły piłkę. Przyjezdne jednak nie miały pomysłu na rozegranie akcji, mogącej dać remis. Tym samym pierwsze punkty w nowym sezonie powędrowały na konto drużyny z Kobierzyc.

Już w środę KPR zagra kolejne spotkanie. Tym razem na wyjeździe zmierzy się z Koszalinem. Pojedynek zaplanowany został na godz. 18.KPR

Kobierzyce – Metraco Zagłębie Lubin 27:26 (17:12)

KPR: Kowalczyk, Zima – Jakubowska 7, Kucharska 1, Tomczyk, Janas 2, Wiertelak 4, Ivanović 1, Walczak 4, Koprowska 1, Despodovska 5, Michalak 2

Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz – Hurychova, Stanisławczyk 2, Grzyb 3, Hartman 3, Trawczyńska, Buklarewicz 4, Górna 5, Ważna 1, Zawistowska 1, Machado Matieli 2, Belmas 3, Pielesz, Milojević 2.