Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 12 maja 2020

Djurdjina Malović nową zawodniczką MKS Perła Lublin!

Reprezentantka Czarnogóry i była zawodniczka takich klubów, jak Budućnost Podgorica czy FTC-Rail Cargo Hungaria, dołącza do drużyny mistrzyń Polski!

Djurdjina Malović MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

Czarnogórska prawa rozgrywająca związała się z klubem dwuletnim kontraktem.- Bardzo się cieszę, że dołączam do drużyny z Lublina. To dobry krok w mojej karierze. Kim Rasmussen to świetny trener, a zespół ma dużą jakość i potencjał. Nie mogę się doczekać, by rozpocząć sezon. Wierzę, że dobrze wkomponuję się w drużynę i razem zrealizujemy nasze cele – mówi nowa rozgrywająca biało-zielonych.

– Dijna Malović była jednym z największych talentów, gdy pojawiła się na handballowej scenie. Kontuzje i niektóre decyzje klubowe, przez które nie dostała zbyt wielu minut na parkiecie, sprawiły jednak, że trudniej było jej pokazać potencjał. Chcę, by udało się to w Lublinie – przyznaje zaś szkoleniowiec MKS, Kim Rasmussen.

I dodaje: – Będziemy mieć prawą rozgrywającą z dynamicznymi ruchami i mocnym rzutem, która dzięki „czarnogórskiej szkole obrony” w defensywie może występować na pozycjach 2. i 3. Niecierpliwie czekam na współpracę z Dijną i jestem przekonany, że po czasie zobaczymy w niej wielką zawodniczkę, która pomoże nam w osiągnięciu sukcesów. Ma wszystko, czego szukam u gracza i uważam, że dobrze wkomponuje się z zespół. Bądźmy jednak cierpliwi, bo zmiana kraju nigdy nie jest łatwa. Mimo to nie mam wątpliwości, że Djurdjina nam bardzo pomoże.

Djurdjina Malović urodziła się 5 maja 1996 roku w miejscowości Nikšić w Czarnogórze. Swoje pierwsze kroki jako piłkarka ręczna stawiała w zespole ŽRK Danilovgrad, w którym występowała od 2013 do 2015 roku. Następnie przeniosła się do Buducnosti Podgorica, z którą dwukrotnie dotarła do Final Four EHF Champions League. W 2018 roku popularna „Dżina” trafiła do FTC-Rail Cargo Hungaria i to właśnie z tej drużyny przenosi się do MKS Perła Lublin. Łącznie w europejskich pucharach Malović zdobyła 62 bramki.

– Dżina to bardzo waleczna zawodniczka, która ma to, czym charakteryzują się piłkarki ręczne z Bałkanów, a więc mocny charakter. Lubi ciężko pracować, a do tego jest fajnym człowiekiem. Bardzo się cieszę, że dołącza do MKS i że będziemy mogły ponownie zagrać w jednym zespole – mówi Kinga Achruk, która z Malović występowała w Buducnosti Podgorica.

Nowa zawodniczka jest też reprezentantką Czarnogóry. W 2013 roku była w składzie drużyny narodowej na mistrzostwa świata, a rok później występowała na mistrzostwach Europy, które Czarnogórki zakończyły na czwartym miejscu.

Przypomnijmy, że już wcześniej klub zakontraktował dwie nowe zawodniczki: skrzydłową Magdę Balsam i bramkarkę Paulinę Wdowiak. Kontrakty z MKS przedłużyły także Marta Gęga, Dominika Więckowska, Weronika Gawlik, Joanna Szarawaga, Aleksandra Rosiak, Patrycja Królikowska, Aleksandra Olek i Dagmara Nocuń.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: