Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 19 lutego 2021

Derbowe emocje w hali RCS!

W sobotę o godzinie 12:15 na parkiecie zobaczymy dwie najlepsze drużyny PGNiG Superligi Kobiet, dwóch głównych kandydatów w walce o mistrzostwo – MKS Zagłębie Lubin oraz KPR Gminy Kobierzyce. Zapowiadają się wielkie derbowe emocje!

Po piętnastu meczach Zagłębie ma na swoim koncie 40 punktów, KPR o trzy mniej. Rachunek jest prosty – wygrana gospodyń umocni je na fotelu lidera i da bardzo komfortową sytuację. W przypadku wygranej ekipa z Kobierzyc zrówna się punktami z Miedziowymi.

Patrząc na aktualną formę obu zespołów, spotkanie w hali RCS w Lubinie zapowiada się pasjonująco! Lubinianki mają na swoim koncie siedem zwycięstw z rzędu, w tym dwa pogromy Mistrzyń Polski z Lublina różnicą aż dwunastu bramek. Ostatnie ligowe spotkanie Zagłębie przegrało w połowie grudnia ubiegłego roku, kiedy okazało się gorsze w rzutach karnych od… KPR-u Kobierzyce.

Rywalki Miedziowych mają na swoim koncie dwanaście zwycięstw z rzędu, a ostatni raz goryczy porażki zasmakowały we wrześniu, kiedy przegrały dwa mecze – najpierw w Lubinie Zagłębiem, następnie na własnym parkiecie z Perłą Lublin.

Derbowe mecze Zagłębia z KPR-em w ostatnich latach nabierały rumieńców i elektryzowały kibiców w naszym regionie coraz bardziej. W tym sezonie ta rywalizacja weszła na jeszcze wyższy poziom, bo oba zespoły mają jeden cel – złoty medal na koniec rozgrywek.

Sobotni mecz w hali RCS w Lubinie rozpocznie się o godzinie 12:15. Transmisja w TVP Sport na sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: