Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 2 kwietnia 2021

Daria Szynkaruk nową zawodniczką biało-zielonych!

23-letnia Daria Szynkaruk od nowego sezonu będzie reprezentować barwy MKS Perła Lublin. Skrzydłowa związała się z klubem dwuletnim kontraktem.


– Bardzo się cieszę, że dołączam do najlepszego klubu w Polsce. Moim celem jest dalszy rozwój, cały czas ciężko nad sobą pracuję. Wybrałam MKS, ponieważ to bardzo perspektywiczny zespół – mówi skrzydłowa. Co może zaoferować drużynie? – Na pewno swoją szybkość. Nie ograniczam się jednak do standardowych zadań skrzydłowej, chcę wychodzić po piłkę, być pod grą. Mogę obiecać, że w każdym meczu będę zostawiać na boisku całe serce – zaznacza.

Daria Szynkaruk pochodzi z Poznania, jej pierwszym profesjonalnym klubem był zaś MTS Kwidzyn, w którym grała w latach 2015-2017. Następnie przeniosła się do Startu Elbląg, a później do Pogoni Szczecin. W roku 2019 trafiła do MTS Żory, by po roku podpisać kontrakt z Piotrcovią Piotrków Trybunalski. W barwach tego zespołu w obecnym sezonie zagrała w 19 spotkaniach ligowych, rzucając 66 bramek.

Co ciekawe, do Lublina z Piotrkowa Szynkaruk przeniesie się razem ze swoją koleżanką z parkietu, również skrzydłową, Oktawią Płomińską. – Bardzo dobrze się uzupełniamy. To już czwarty klub, w którym będziemy grały razem, więc możemy się tylko cieszyć – śmieje się nasza nowa zawodniczka.

Jednocześnie informujemy, że w kolejnym sezonie biało-zielonych barw nie będzie reprezentować Patrycja Królikowska.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: