Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 5 maja 2021

Czy nam się to uda – zobaczymy w piątek! – Daria Zawistowska

Przed nami kolejne stracie w czwartej i ostatniej rundzie PGNiG Superligi Kobiet. Przed spotkaniem Zagłębie Lubin – Start Elbląg rozmawialiśmy z naszą skrzydłową, Darią Zawistowską.

Daria Zawistowska MKS Zagłębie Lubin / PGNiG Superliga Kobiet


W piątek poznamy nowego mistrza Polski?

Mocno wierzymy, że tak właśnie się stanie. Aczkolwiek skupiamy się teraz, aby wzorowo przygotować się taktycznie i zagrać bardzo dobry mecz pod nasze dyktando.

Zagracie ze Startem Elbląg, z którym w obecnym sezonie toczyłyście dość wyrównane boje, ale głównie miało to miejsce na wyjeździe.

Tak, tam bywało różnie i zdecydowanie z drużyną z Elbląga lepiej gra się nam „u siebie”. Miejsce spotkania to jedno, ale  przede wszystkim to my musimy od początku narzucić przeciwnikom swój rytm gry, a nie na odwrót. Jeśli zagramy swoją najlepszą piłkę ręczną i wykorzystamy w praktyce swoją wiedzę teoretyczną o zagraniach i słabych punktach przeciwnika  to jestem pewna, że wygramy ten mecz dość wysoką różnicą bramek. Czy nam się to uda, zobaczymy w piątek.

Macie gdzieś z tyłu głowy fakt, że od upragnionego celu brakuje już tylko dwóch punktów?

Jasne, dziwne byłoby gdybyśmy nie były tego świadome. Ale dla nas jakoś nie ma to większego znaczenia czy jest to jeden punkt czy właśnie dwa czy pięć. Bardzo poważnie przygotowujemy się do tego meczu, bo chcemy wykonać razem bardzo dobrą robotę i pokazać wszystko, co mamy najlepsze jako zespół.

Było blisko, abyście do tego meczu przystępowały już z wywalczonym tytułem. Do wygranej w Kobierzycach zabrakło naprawdę niewiele…

No cóż , to już historia. Wnioski z tamtego meczu, które mogą się nam przydać na mecz z Elblągiem zostały wyciągnięte, a nawet przećwiczone na treningu. Każda porażka czegoś uczy. Idziemy do przodu i skupiamy się na tym, co „tu i teraz”.

Jak trzeba zagrać w piątek, aby wygrać i cieszyć się ze zwycięstwa i mistrzostwa?

Przede wszystkim musimy zagrać zespołowo, bo tu nasza największa siła. Z dobrą energią i radością z naszej gry, wtedy wszystko będzie szło po naszej myśli i wspólnie osiągniemy długo wyczekiwany cel.

Crème de la crème Zagłebia

"Crème de la crème z lewej strony MKS Zagłębie Lubin S.A."❌👀 Hartman + 🦅 Zawistowska = 🔥🔥🔥TVP Sport

Posted by PGNiG Superliga Kobiet on Tuesday, January 5, 2021

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: