-:-

Dodano: 21 stycznia 2023

Czterdziestka Piotrcovii w Relaxie

Nie było niespodzianki w spotkaniu 13. Serii PGNiG Superligi szczypiornistek. Piotrcovia odniosła ósme zwycięstwo w bieżącym sezonie pokonując ostatni w tabeli Ruch Chorzów 40:28 (21:10). Już po pierwszym kwadransie jedyną niewiadomą były rozmiary zwycięstwa drużyny Krzysztofa Przybylskiego.

W 3. minucie Ruch, po trafieniu Natalii Stokowiec, wygrywał 2:1. Był to jednak tzw. łabędzi śpiew chorzowskiej drużyny. Piotrcovia chwilę później wygrywała już 5:2, a po kwadransie gospodynie prowadziły 12:3. Piotrkowianki bardzo dobrze grały w obronie, wyprowadzały szybkie akcje i swoją przewagę powiększały z minuty na minutę. Ruch zaczął rzucać bramki dopiero w drugim kwadransie, ale nie zdołał już nawiązać kontaktu z rozpędzonymi piotrkowiankami. Wynik pierwszej połowy na 21:10 ustaliła Tatiana Trbović.

Po zmianie stron Krzysztof Przybylski widząc, że zwycięstwo jego zespołu jest niezagrożone, rotował składem dając pograć zmienniczkom. Przy stanie 30:17 Ruch rzucił pięć bramek z rzędu, ale przerwa na żądanie trenera gospodyń przyniosła efekt i wyżej notowany zespół znów zaczął dyktować warunki. Ciekawostką może być to, że ostatniego gola w meczu rzuciła zawodniczka, która otworzyła wynik spotkania – kołowa Piotrcovii Sylwia Radushko.

– Takie było założenie na ten mecz, aby dobrze rozpocząć i wypracować sobie bezpieczną przewagę. W drugiej połowie dałem pograć wszystkim zawodniczkom – także rekonwalescentkom. Cieszę się z dobrej piłki ręcznej, którą dziś zagraliśmy i czekamy już na kolejnego rywala – powiedział Krzysztof Przybylski.

– My to spotkanie przegraliśmy już w busie do Piotrkowa. Dziewczyny jechały tutaj jakby nie wierząc, że można wygrać. Ciężko pracujemy na treningach, ale jak przychodzi do meczu to niestety zaczynają się problemy. Nie spuszczamy głów, walczymy dalej. Nic nam innego nie pozostaje – ocenił postawę swojej drużyny czeski trener Ruchu Ivo Vavra.

Piotrcovia – Ruch Chorzów 40:28 (21:10)

Piotrcovia: Opelt 1, Suliga – Drażyk 2, Radushko 2, Senderkiewicz 3/3, Oreszczuk 7, Polaskova 4, Grobelna 2, Sobecka 6/2, Szczepanek 2/1, Trbović 1, Świerczek 2, Waga 5/3, Jureńczyk 3, Schneider.
Kary: 8 min (Radushko, Jureńczyk x3)
Rzuty karne: 9/10

Ruch: Knapik, K. Gryczewska, Ciesiółka – Polańska 4, M. Gryczewska, Kolonko 1, Masiuda 2, Masalova 4, Doktorczyk 1, Stokowiec 2, Sytenka 1, Wiśniewska 4, Miłek, Jasinowska 9/5, Bury, Kiel.
Kary: 18 min (Masiuda x2, Kiel x2, Masalova x2, Jasinowska, Sytenka, M. Gryczewska)