Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 2 września 2016

Czas zacząć ligowe emocje!

W najbliższy weekend rozpoczną się emocje związane ze startem PGNiG Superligi Kobiet. Inauguracja nowego sezonu odbędzie się równolegle na parkietach w Nowym Sączu oraz Szczecinie. Nieco później rozegrane zostaną także spotkania w Koszalinie oraz Gdańsku.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 16:00

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

Na inaugurację sezonu 2016/2017 mistrzynie Polski pojadą do Nowego Sącza. W porównaniu z poprzednim rokiem skład lublinianek uległ niewielkim zmianom, jednak w dalszym ciągu jest to zespół celujący w złoto i tytuł najlepszej drużyny w kraju. Podczas przygotowań MKS przegrał tylko trzy spotkania sparingowe, natomiast siedmiokrotnie wychodził z nich zwycięsko. Również w sobotę podopieczne Sabiny Włodek będą chciały sięgnąć po pewną wygraną, by udanie rozpocząć nowe rozgrywki.

Przed Olimpią-Beskid zupełnie inny cel. Zespół Lucyny Zygmunt za każdym razem walczy o utrzymanie w rozgrywkach i nie inaczej powinno być tym razem. Choć sądeczanki postarają się o korzystny rezultat na własnym parkiecie, a nowe zawodniczki będą chciały pokazać się z dobrej strony własnym kibicom, to zdecydowanie nie stoją one w roli faworyta.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 16:00

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

vs

KPR
KOBIERZYCE

Beniaminek ligi, KPR Kobierzyce, już na początku zmagań stanie przed bardzo trudnym zadaniem. Wejście w sezon oznaczać bowiem będzie rywalizację z wicemistrzyniami kraju, które poprzednie rozgrywki mogły zaliczyć do bardzo udanych. Bez wątpienia faworyta należy upatrywać w Pogoni Baltica. Szczecinianki pragną zacząć z przytupem i potwierdzić formę z wygranych sparingów. Trener Adrian Struzik mocno rotował składem, chcąc sprawdzić wszystkie swoje zawodniczki.

Nieco inaczej wygląda sytuacja zespołu z Dolnego Śląska, który o awansie do PGNiG Superligi dowiedział się w momencie, gdy większość zawodniczek była już zakontraktowana. Kadra KPR-u to zatem w większości piłkarki nie tak doświadczone jak ich najbliższe rywalki. Ten fakt na pewno będą chciały nadrobić ambicją i wolą walki.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 17:00

ENERGA AZS
KOSZALIN

vs

KPR
JELENIA GÓRA

Koszalinianki do sezonu przygotowywały się w silnie obsadzonych turniejach. Każde z towarzyskich spotkań trzymało w napięciu, a o wyniku decydowały niewielkie różnice. Podopieczne Anity Unijat podobnych emocji na pewno będą chciały uniknąć w sobotę, kiedy to podejmą na własnym parkiecie KPR Jelenią Górę. Dobre wyniki ma przynieść doświadczenie oraz zgranie z poprzedniego sezonu, a efektem ma być poprawa piątej pozycji.

Najbliższy rywal Energi AZS po raz kolejny przeszedł rewolucję kadrową. Na czele drużyny stanął Tomasz Konitz, którego zadaniem jest ułożenie wszystkich elementów układanki i sięgnięcie po lepsze rezultaty. Większość zawodniczek to wychowanki KPR-u, co wymuszone jest także sytuacją klubu. Bez wątpienia celem jeleniogórzanek będzie utrzymanie w PGNiG Superlidze, jednak nie oznacza to, że w sobotę stoją one na straconej pozycji.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 18:00

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

vs

UKS PCM KOŚCIERZYNA

Rewelacja zeszłego sezonu, Akademiczki z Gdańska, zbliżające się rozgrywki rozpoczną od spotkania z kościerzyniankami. Skład zespołu został jednak mocno przebudowany, włącznie z tym, że trenerem została Edyta Majdzińska. Do AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk dołączyło aż dwanaście nowych szczypiornistek, co sprawia, że nie jest to już ta sama drużyna, co rok temu. Najważniejszy jest jednak fakt, że utrzymano trzon zespołu, więc celem jest powtórzenie wyniku z minionego sezonu, czyli szóstej pozycji.

Pierwszym rywalem będzie UKS PCM Kościerzyna, który do Gdańska chciałby przyjechać po zwycięstwo. W zeszłym sezonie zespół walczył o utrzymanie i tym razem na pewno pragnąłby uniknąć obaw o pożegnanie się z PGNiG Superligą. Swoją formę kościerzynianki szlifowały chociażby na turnieju w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie uległy gospodyniom, natomiast wygrały z Olimpią-Beskid oraz SPR-em Olkusz. Podróż do stolicy pomorskiego ma być dobrym sygnałem na rozpoczęcie rozgrywek.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: