Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 9 lutego 2024

Czas na Rapid

Klub ze stolicy Rumunii, jedna z czołowych drużyn tamtejszej ekstraklasy. CS Rapid Bukareszt to kolejny z rywali KGHM MKS Zagłębia Lubin w rozgrywkach EHF Champions League. Spotkanie 13. Kolejki tych prestiżowych rozgrywek odbędzie się w sobotę o godzinie 16:00 w hali RCS w Lubinie.

CS Rapid Bukareszt sześciokrotnie zdobywał mistrzostwo Rumunii, ostatni raz w 2022 roku, a świetność klubu w lidze rumuńskiej przypadła na lata 60-te ubiegłego wieku, kiedy drużyna zdobyła cztery złote medale. W 2004 roku Rapid po raz pierwszy i jak na razie ostatni w swej historii sięgnął  po krajowy puchar.

W obecnym sezonie rumuńskiej ekstraklasy Rapid plasuje się na drugi miejscu ze sporą stratą do derbowego rywala – od CSM rywalki Miedziowych mają aż sześć punktów mniej. W tabeli grupy B Ligi Mistrzów Rapid zajmuje siódme miejsce, KGHM MKS Zagłębie Lubin jest na ósmej pozycji i wciąż czeka na swoje pierwsze punkty. Najbliżej tego historycznego wyczynu lubinianki były w… Rumunii, gdzie przegrały minimalnie po bardzo zaciętym meczu 25:26.

Mecz z Rapidem Bukareszt będzie dla mistrzyń Polski ostatnim domowym spotkaniem Ligi Mistrzów w obecnym sezonie. Miedziowe na zakończenie przygody z tymi rozgrywkami zmierzy się jeszcze z Krimem Lublana.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: