-:-

Dodano: 30 marca 2022

Czarno-niebieskie lepsze od Korony

Po trudnym meczu, w którym obydwu zespołom przytrafiały się serie błędów, górą gospodynie. Eurobud JKS Jarosław pokonał Suzuki Koronę Handball Kielce w zaległym meczu 14. serii i zatrzymał we własnej hali cenne trzy punkty.

Joanna Gadzina Eurobud JKS Jarosław / PGNiG Superliga Kobiet

W początkowych minutach spotkania drużyny prezentowały równy poziom. Od udanej akcji rozpoczęły kielczanki (Magda Więckowska). Natychmiastowo odpowiedziała Aleksandra Zimny (1:1). Gra toczyła się punkt za punkt do ok. 6 minuty, kiedy to na minimalne prowadzenie (4:3) wyszły gospodynie. Wtedy też rozpoczął się nerwowy fragment, w którym ani jedna ani druga drużyna nie była w stanie trafić celnie do bramki.

Jarosławianki przetrwały ciężki moment i po dziesięciu minutach spotkania prowadziły już 6:3. O czas poprosił kielecki szkoleniowiec. Przyjezdne, po wznowieniu gry, niemal w całości odrobiły straty (6:5). Gospodyniom wystarczyło ok. sześć minut aby na nowo zbudować przewagę (9:5), która za sprawą popełnionych w ataku błędów ponownie stopniała (22. minuta, 10:8).

Kielczanki pozostawały z jarosławiankami w dwubramkowym kontakcie do ok. 26 minuty.
W końcówce 1. połowy nieco skuteczniejsze okazały się gospodynie (Dorsz, Kozimur, Vukcevic). Drużyny zeszły na przerwę przy stanie 14:11.

Druga część meczu rozpoczęła się od celnego rzutu, jaki na konto czarno-niebieskich dopisała Magda Balsam (15:11). Po szesnastej bramce JKS-u (Zimny) o czas poprosił trener kielczanek.

Gospodynie grały zdecydowanie skuteczniej niż przed kilkunastoma minutami. Lepsza dyspozycja Aleksandry Zimny oraz wsparcie skrzydłowej Magdy Balsam pozwoliło na zbudowanie bezpiecznej, sześciopunktowej przewagi (45. minuta, 22:16). Na listę strzelczyń wpisała się także Ivona Mrden.

Zryw Korony sprawił, że jarosławskim szczypiornistkom znów przytrafiła się seria błędów, przypominająca tę z pierwszej połowy spotkania. Pomimo tego, nie straciły prowadzenia i końcówkę meczu zagrały pod pełną kontrolą.

Trzy punkty zostały w Jarosławskiej hali (29:23). Najlepszą zawodniczką spotkania została Magdalena Więckowska. Po stronie Eurobudu JKS wyróżniono Valenentinę Nestsiaruk.

Eurobud JKS Jarosław 29:23 Suzuki Korona Handball Kielce (14:11)

Jarosław:  Djurasinovic, Kukharchyk, Kordowiecka – Zimny 6, Kozimur 2, Nestsiaruk 7, Gadzina 2, Balsam 7, Vukcevic 2, Dorsz 2, Mrden 1, Strózik, Guziewicz, Smolinh.

Kielce: Hibner, Chodakowska, Chojnacka – Pękala 4, Costa 1, Więckowska 9, Rosińska 2, Pastuszka 1,  Gliwińska 3, Jasińska 3, Kowalczyk Grabarczyk, Kędzior, Zimnicka.