Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 26 lutego 2016

Coraz bliżej końcowych rozstrzygnięć, istotny każdy punkt

2016.01.06 CHORZOW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 MECZ KPR RUCH CHORZOW - AZS ENERGA KOSZALIN N/Z MALGORZATA KRZYMINSKA FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

W sobotę dojdzie do kolejnych ważnych spotkań w PGNiG Superlidze kobiet. W dalszym ciągu większość drużyn nie może być pewna swojej pozycji, co gwarantuje ogrom emocji na finiszu rozgrywek.

21. kolejka PGNiG Superligi / 27.02.2015 / godz. 16:00
logo Ruch

KPR RUCH
CHORZÓW

vs

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

logo Pogoń

Lider tabeli sprawdzi formę Ruchu Chorzów. Na Górnym Śląsku dojdzie więc do rywalizacji zespołów walczących o zupełnie inne cele. Po porażce MKS-u Selgros Lublin, Pogoń stanęła przed realną szansą przystąpienia do play-off z pierwszej pozycji. Zwycięstwo w sobotę pozwoli zrobić kolejny ważny krok ku realizacji tego planu. Gospodynie walczyć będą jednak o jak najlepszy wynik, by nie martwić się o utrzymanie. Mimo to faworytem są szczecinianki.

21. kolejka PGNiG Superligi / 27.02.2015 / godz. 17:00
logo KPR

KPR
JELENIA GÓRA

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

logo UKS PCM Kościerzyna

W Jeleniej Górze dojdzie do spotkania zespołów zamykających ligową tabelę. Tym samym są to jedyne drużyny, które do tej pory straciły już ponad 600 bramek. Gospodynie mają na swoim koncie tylko dwa punkty, natomiast UKS PCM zaledwie sześć. Pojedynek ten będzie więc spotkaniem głównych kandydatów do opuszczenia najwyższej klasy rozgrywkowej. Ewentualna wygrana przyjezdnych będzie dla jeleniogórzanek istną katastrofą.

21. kolejka PGNiG Superligi / 27.02.2015 / godz. 17:00
logo Olimpia

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

vs

METRACO ZAGŁĘBIE
LUBIN

logo Zagłębie

Ostatnie spotkanie Góralek trzymało w napięciu do ostatnich akcji. Koniec końców Olimpia-Beskid pokonała mistrzynie Polski i tym samym awansowała w tabeli na dziewiątą pozycję. Najbliższym rywalem zespołu Lucyny Zygmunt będzie Zagłębie, które znajduje się w ligowej czołówce. Miedziowe wciąż mają szansę na poprawę swojej lokaty, przez co motywacja jest jeszcze większa. Lubinianki przyjadą po zwycięstwo, choć patrząc na ostatni wynik Olimpii-Beskid, muszą mieć się na baczności.

21. kolejka PGNiG Superligi / 27.02.2015 / godz. 17:30
logo Lublin

MKS SELGROS
LUBLIN

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

logo AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

Mistrzynie Polski, po sensacyjnej porażce z Olimpią-Beskid, będą chciały zrehabilitować się i odnieść wysokie zwycięstwo. Tym razem przeciwnikiem MKS-u będzie beniaminek z Gdańska, który zamyka grono drużyn mogących wywalczyć awans do play-off. Podopieczne Sabiny Włodek chciały zakończyć fazę zasadniczą na pierwszej pozycji, jednak ostatni wynik sprawił, że teraz muszą liczyć na potknięcie Pogoni. Obie drużyny potrzebują punktów i niewątpliwie Akademiczki będą chciały powtórzyć wyczyn nowosądeczanek.

21. kolejka PGNiG Superligi / 27.02.2015 / godz. 18:00
logo Vistal

VISTAL
GDYNIA

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

logo Energa

Wicemistrzynie Polski spotkają się z Energą AZS Koszalin, która może być pewna szóstej pozycji przed fazą play-off. W pierwszym spotkaniu obu zespołów lepszy o trzy bramki okazał się Vistal, choć emocji nie brakowało. Kibice w Gdyni mogą więc spodziewać się wyrównanego pojedynku, którego faworytem będą gospodynie. Podopieczne Pawła Tetelewskiego pragną uciec z piątej lokaty, ale nie wszystko jest w ich rękach. W ostatniej kolejce obie drużyny zanotowały minimalne porażki, stąd żądza zwycięstwa jest jeszcze większa.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: