Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 27 lutego 2016

Challenge Cup: Start zagra w półfinale!

Start Elbląg w najlepszej czwórce Challenge Cup! Podopieczne Andrzeja Niewrzawy okazały się lepsze w dwumeczu od tureckiego Izmir BSB SK i po raz pierwszy w historii zagrają w półfinale europejskich pucharów.

1/4 Challenge Cup / 27.02.2015 / godz. 17:00
izmir

IZMIR
BSB SK

21 (11)

vs

EKS START
ELBLĄG

19 (10)

logo Start
Pierwszy mecz: 29:25 dla Startu. W dwumeczu: 48:46 dla Startu.

Elblążanki w dwumeczu okazały się lepsze od tureckiej drużyny o dwie bramki. W sobotnim rewanżu w Izmirze Start przegrał 19:21 – awans zapewniło mu zeszłotygodniowe domowe zwycięstwo 29:25. Niewiele brakowało jednak, a polskie szczypiornistki pożegnałyby się z rozgrywkami.

Na 11 minut przed końcową syreną Izmir BSB SK miał sześć trafień przewagi (20:14). Turczynki prezentowały się w sobotę bardzo dobrze. Znakomicie broniła Derya Tinkaoglu, w drugiej linii błyszczała natomiast Fatma Atalar. Start przez niemal cały mecz gonił wynik, w głównej mierze polegając na Sołomiji Szywierskiej i rzutom Sylwii Lisewskiej.

O losach dwumeczu zadecydowało ostatnie 10 minut pojedynku. Na początku drugiej połowy Izmir odskoczył najpierw na dystans czterech bramek (14:10), a następnie powiększył prowadzenie do sześciu goli (18:12). Taki wynik wyrzucał Start poza burtę pucharów. Turczynki wydawały się kontrolować wydarzenia na parkiecie, ale w samej końcówce meczu elblążanki zagrały koncertowo.

Bramkę zamurowała Szywierska, a decydujące gole zdobyły Muchocka, Jędrzejczyk i Waga. W 58. minucie Start przegrywał jedynie 19:21. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i podopieczne Andrzeja Niewrzawy awansowały do półfinału Challenge Cup. Tam czeka już na nie hiszpańska Rocasa Gran Canaria ACE.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: