-:-

Dodano: 10 lutego 2017

Challenge Cup: Start o krok od ćwierćfinału

Kram Start Elbląg na dobrej drodze do ćwierćfinału Challenge Cup. Drużyna Andrzeja Niewrzawy pokonała azerski ABU Baku 33:23 (13:11) w pierwszym meczu 1/8 finału rozgrywek wracają na europejskie parkiety. Rewanż w sobotę o godz. 16:00.

Tak wysoką wygraną elbląska drużyna zawdzięcza świetnej grze w defensywie w końcowym kwadransie spotkania. Jeszcze w 44. minucie ABU traciło do Startu zaledwie dwie bramki (19:21), ale kolejne piętnaście minut zawodniczki Niewrzawy wygrały aż 12:4, losy spotkania rozstrzygając za sprawą kontrataków.

Najwięcej bramek dla Startu rzuciły Sylwia Lisewska (sześć), Aleksandra Dankowska (pięć) oraz Magda Balsam i Paulina Muchocka (po cztery).

Dziesięć bramek zaliczki z pierwszego spotkania sprawia, że sobotni rewanż wydaje się formalnością.

Przed rokiem Start dotarł do półfinału rozgrywek.

1/8 finału Challenge Cup / 10.02.2017 / godz. 18:00