-:-

Dodano: 21 listopada 2015

Challenge Cup: Pogrom w Lubinie! Popis Zagłębia!

21.11.2015 LUBIN PILKA RECZNA KOBIET PUCHAR CHALLENGE RUNDA 3 SEZON 2015/2016 HANDBALL EHF WOMEN CHALLENGE CUP ROUND 3 SEASON 2015/2016 KGHM METRACO ZAGLEBIE LUBIN - ISR MACCABI ARAZIM RAMAT GAN N/Z RADOSC AGNIESZKA JOCHYMEK, MARIOLA WIERTELAK FOT PAWEL ANDRACHIEWICZ / PRESSFOCUS

Metraco Zagłębie Lubin pokonało w sobotę Maccabi Arazim Ramat Gan aż 41:12 i jest już praktycznie pewne awansu do kolejnej fazy rozgrywek Challenge Cup! Do rewanżu dojdzie w niedzielę.

Lubińska drużyna była zdecydowanym faworytem dwumeczu z izraelskim klubem. Bożena Karkut i jej zawodniczki podkreślały, że Maccabi to dla nich całkowicie nieznany rywal, ale zrobią wszystko co w ich mocy, by wywalczyć miejsce w kolejnej fazie rozgrywek. Miedziowe dotrzymały swojego słowa i w sobotę rozbiły egzotycznego przeciwnika różnicą 29 goli.

Zagłębie w pierwszej połowie spotkania dało sobie rzucić zaledwie dwa gole, pierwsze trafienie tracąc po blisko kwadransie gry. Miedziowe starcie rozpoczęły od prowadzenia 8:0, a na przerwę zeszły wygrywając 20:2.

Najwięcej bramek dla Zagłębia zdobyły Żana Marić (10 goli) oraz Sanja Premović (osiem trafień). Przyzwoicie wypadły również Kamila Konofał (sześć bramek) i Mariola Wiertelak (pięć goli).

29-bramkowa zaliczka sprawia, że niedzielny rewanżowy mecz pozostaje jedynie formalnością, a lubinianki mogą być już pewne gry w 1/8 finału rozgrywek. Niedzielne spotkanie zaplanowane zostało na godz. 12:00.

Metraco Zagłębie Lubin – Maccabi Arazim Ramat Gan 41:12 (20:2)