-:-

Dodano: 2 lutego 2019

Challenge Cup: Pogoń blisko ćwierćfinału

Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin wygrały z portugalskim Alavarium/Love Tiles 41:26 (23:16) i są na dobrej drodze do awansu do ćwierćfinału rozgrywek Challenge Cup. Rewanż w niedzielę.

Prowadzona przez Nevena Hrupca drużyna od pierwszych minut miała zdecydowaną przewagę i dyktowała warunki rywalizacji. Solidną zaliczkę szczecinianki wypracowały jeszcze przed przerwą (23:16), a po zmianie stron powiększyły przewagę do 15 goli.

Tak wysoki triumf praktycznie rozstrzyga losy rozgrywanego w Portugalii dwumeczu. Pogoń awans do czołowej ósemki rozgrywek przypieczętuje w niedzielę.

W sobotnim spotkaniu najwięcej goli dla szczecińskiego zespołu rzuciła Agata Cebula, która trafiła 10 razy. Po pięć bramek zdobyły Daria Zawistowska i Karolina Kochaniak. W drużynie Alavarium/Love Tiles najczęściej trafiały Carolina Monteiro i Ana Carolina Silva – sześciokrotnie.

Niedzielny rewanż zaplanowany jest na godz. 19:30.