Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 marca 2017

Challenge Cup: Pierwszy krok do półfinału

Kram Start Elbląg powraca na europejskie parkiety. Tym razem podopieczne Andrzeja Niewrzawy przystąpią do ćwierćfinałowego pojedynku z DHC Sokol Poruba. Początek rywalizacji w sobotę o godz. 17.00.

Zespół z Elbląga prezentuje ostatnio bardzo dobrą dyspozycję. W PGNiG Superlidze Kram Start idzie jak burza i regularnie pnie się w górę tabeli. Swoją wysoką formę podopieczne Andrzeja Niewrzawy potwierdzały również w europejskich rozgrywkach. Droga do ćwierćfinału nie sprawiła im większych problemów, a zwycięstwa w dwumeczu nad austriackim UHC Mullner Bau, 61:37 oraz azerskim ABU Baku, 65:47, pozwalają realnie myśleć o końcowym sukcesie w Challenge Cup.

Następny krok, który będą musiały wykonać zawodniczki Kram Startu to spotkanie z DHC Sokol Poruba. Kadrę zespołu w głównej mierze stanowią Czeszki, które uzupełnia pięć Słowaczek. Trenerem zespołu jest Peter Olšavský, który przed sobotnim spotkaniem przestrzega przed doświadczeniem elblążanek, jednak zapowiada walkę o osiągnięcie najlepszego rezultatu w historii klubu. Do tej pory był nim właśnie ćwierćfinał Challenge Cup. W sezonie 2014/2015 Czeszki odpadły z tej fazy przegrywając z francuskim Union Mios Biganos-Begles.

W rodzimych rozgrywkach DHC Sokol Poruba nie radzi sobie najlepiej i aktualnie plasuje się na piątej pozycji, tracąc do lidera aż trzynaście punktów. Nieco lepiej wygląda ich postawa w Challenge Cup, gdzie jak do tej pory pokonały w dwumeczach gruzińskie Mamuli, 65:19 oraz drużynę z Kosowa, KHF Shqiponja, 97:40.

Rewanżowe spotkanie odbędzie się tydzień później tj. 11 marca o godz. 18.00 w czeskiej Ostravie.

Na zwycięzcę rywalizacji pomiędzy Kram Startem a Sokolem w półfinale czekać będzie wygrany dwumeczu, w którym zmierzy się szwedzkie H 65 Höörs HK i hiszpańskie Mecalia Atletico Guardes. Terminy pierwszych spotkań zaplanowane są na 8-9 kwietnia, natomiast rewanż na 15-16 kwietnia.

1/4 finału Challenge Cup / 04.03.2017 / godz. 17:00

KRAM START
ELBLĄG

vs

DHC SOKOL
PORUBA

sokol

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: