-:-

Dodano: 11 listopada 2018

Challenge Cup: pewna wygrana Pogoni nad HIFK

SPR Pogoń Szczecin o krok od awansu do najlepszej szesnastki Challenge Cup. Prowadzona przez Nevena Hrupca drużyna pokonała w niedzielę fińskie HIFK Helsinki 33:22 (16:9) w pierwszym meczu III rundy rozgrywek. Rewanż w poniedziałek 12 listopada, również w Szczecinie.

Szczecinianki losy meczu rozstrzygnęły już w pierwszej połowie, po której prowadziły różnicą siedmiu trafień (16:9). Drugie trzydzieści minut gry było już formalnością.

Pogoń od początku meczu dyktowała warunki gry – dokładnie tak, jak miało to miejsce cztery lata temu, gdy zmierzyła się z HIFK w… III rundzie Challenge Cup. Wtedy pierwsze spotkanie szczecinianki wygrały aż 40:21. W niedzielę tak okazałego zwycięstwa nie osiągnęły, ale i trener Hrupec nie chciał forsować zdrowia liderek.

Spośród 14 zawodniczek Pogoni z pola, tylko jedna – Chorwatka Ivana Dezić – nie zdobyła w sobotę choćby jednego gola. Po cztery trafienia (najwięcej w zespole) zanotowały Oktawia Płomińska, Karolina Kochaniak, Daria Zawistowska oraz Jelena Agbaba.

Poniedziałkowe rewanżowe spotkanie rozpocznie się o godz. 18:00.