-:-

Dodano: 15 kwietnia 2018

Challenge Cup: MKS Perła Lublin zagra w finale!

W rewanżowym meczu półfinału Challenge Cup MKS Perła Lublin zdemolowała przed własną publicznością tureckie Ardesen GSK 36:20 (15:10), z nawiązką odrobiła straty z pierwszego spotkania i wywalczyła awans do wielkiego finału rozgrywek!

W tym rywalem zawodniczek Roberta Lisa będzie hiszpańska Rocasa Gran Canaria.

Polki przystąpiły do rewanżowego starcia bardzo skoncentrowane i świadome celu jakim było odrobienie pięciobramkowych strat z zeszłotygodniowej wyprawy do Turcji. Zgodnie z zapowiedziami mogły liczyć na głośny doping swoich kibiców w hali Globus. Fani MKS-u stanęli na wysokości zadania i znakomicie wspierali swoją drużynę przez całe sześćdziesiąt minut.

Już od początku miejscowe narzuciły swoje warunki i szybko objęły prowadzenie 5:2, było to możliwe dzięki uważnej grze w obronie. Z kolei w ofensywie wspaniałe zawody rozgrywała Kinga Achruk – rozgrywająca prowadziła swoje koleżanki umiejętnie dogrywając im piłki, a gdy była taka potrzeba z zimną krwią trafiała do bramki rywalek (9 goli w całym meczu).

Już po pierwszej połowie MKS prowadził 15:10 i wyrównał wynik dwumeczu, jednak nikt w szeregach lubelskiego zespołu nie chciał na tym poprzestać. Gospodynie powiększały przewagę, ale ambitne Turczynki starały się odpowiedzieć – wtedy jednak na wysokości zadania stawała im Weronika Gawlik, bramkarka popisała się wieloma bardzo ważnymi interwencjami.

Na kwadrans przed końcem przewaga ekipy z Koziego Grodu wynosiła już 10 trafień (24:14) i powoli stawało się jasne, że to będzie radosny wieczór w hali Globus. W decydujących fragmentach Perła w pełni kontrolowała sytuację, aby ostatecznie rozgromić rywalki 36:20 i we wspaniałym stylu zapewnić sobie awans do finału europejskich rozgrywek!