-:-

Dodano: 11 lutego 2017

Challenge Cup: Kram Start przypieczętował awans

Kram Start Elbląg po raz drugi okazał się lepszy od ABU Baku i awansował do ćwierćfinału Challenge Cup. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy pokonały rywalki z Azerbejdżanu, 32:24.

Po piątkowym spotkaniu bliżej awansu do ćwierćfinału Challenge Cup był zespół z Elbląga. Wysoka przewaga zapewniła podopiecznym Andrzeja Niewrzawy spokój przed rewanżem i wydawało się, że drugi mecz będzie tylko formalnością.

Mimo jasnej sytuacji przyjezdne postawiły się Kram Startowi i na przerwę schodziły do szatni ze stratą tylko dwóch bramek. Nieco inaczej wyglądała już druga połowa, podczas której gospodynie powiększyły swoją przewagę i konsekwentnie zmierzały po awans do dalszej fazy rozgrywek.

Najskuteczniejsze w szeregach polskiego zespołu była Aleksandra Dankowska, która w całym spotkaniu aż siedmiokrotnie pokonała bramkarkę ABU Baku. W ostatnich minutach równie dobrze spisywały się Patrycja Świerżewska i Ewa Andrzejewska, czym przypieczętowały zwycięstwo Kram Startu.

1/8 finału Challenge Cup / 11.02.2017 / godz. 16:00