Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 10 lutego 2017

Challenge Cup: Kram Start gra o ćwierćfinał

Szczypiornistki Kram Startu Elbląg wracają na europejskie parkiety. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy rozegrają w piątek oraz w sobotę (10-11 lutego) dwumecz 1/8 finału Challenge Cup z ABU Baku. Oba spotkanie odbędą się w Elblągu.

Elbląski zespół będzie zdecydowanym faworytem rywalizacji z najlepszą azerską drużyną. ABU, choć w europejskich pucharach (Challenge Cup i Puchar Zdobywczyń Pucharów) występuje nieprzerwanie od 2001 roku, to jeszcze nigdy nie zdołało awansować do ćwierćfinału rozgrywek. Z 24 dwumeczów, Azerki wygrały tylko dziewięć.

Polscy kibice mogą kojarzyć drużynę z Baku z rywalizacji z innymi zespołami z PGNiG Superligi. W 2006 roku ABU było przeciwnikiem Metraco Zagłębia Lubin w 2. rundzie Pucharu Zdobywczyń Pucharów. Wtedy Azerki sensacyjnie wyeliminowały Miedziowe, dwumecz wygrywając dzięki większej liczbie bramek rzuconych na wyjeździe.

W 2013 roku AZS Politechnika Koszalińska (obecnie Energa AZS Koszalin) pokonała natomiast ABU różnicą aż 38 bramek. W barwach Politechniki w rywalizacji z drużyną z Baku udział wzięły Sołomija Szywierska, Paulina Muchocka i Sylwia Lisewska, które są teraz zawodniczkami Kram Startu.

Pierwszy mecz rywalizacji Startu z ABU w piątek o godz. 18:00. Rewanż w sobotę o 16:00. Stawką miejsce w ćwierćfinale Challenge Cup.

1/8 finału Challenge Cup / 10.02.2017 / godz. 18:00

ABU
BAKU

vs

KRAM START
ELBLĄG

1/8 finału Challenge Cup / 11.02.2017 / godz. 16:00

KRAM START
ELBLĄG

vs

ABU
BAKU

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: