Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 marca 2018

Challenge Cup: jedna bramka straty Perły

MKS Perła Lublin przegrała pierwsze spotkanie 1/4 finału Challenge Cup z hiszpańską Rincon Fertilidad Malaga. Zawodniczki Roberta Lisa przed niedzielnym rewanżem mają do odrobienia jedną bramkę straty (18:19). Niedzielne spotkanie o godz. 11:00.

Liderki PGNiG Superligi oba ćwierćfinałowe mecze rozegrają w Hiszpanii. Początkowo piątkowe spotkanie mogło jednak w ogóle nie dojść do skutku, bowiem w dwóch z hal w Maladze przeciekał dach. Ostatecznie zawody udało się rozegrać w obiekcie położonym poza granicami miasta, lecz organizacyjny bałagan odbił się na dyspozycji MKS-u.

O naszej porażce zadecydowały dwa czynniki. Po pierwsze rozbicie po środowym meczu w Kobierzycach, długa podróż, brak możliwości treningu w dniu spotkania, cały ten bałagan organizacyjny z halami i konieczność długiego przebywania w hotelu. Przez pierwsze 20 minut graliśmy bardzo słabo w obronie, widać było, że Hiszpanki są od nas szybsze. Później to się wyrównało, zaczęliśmy solidnie prezentować się w defensywie, ale ten drugi czynnik determinujący ostateczny wynik meczu to nasza skuteczność. Siedem bramek w drugiej połowie to sytuacja, jakiej nie pamiętam, od kiedy pracuję w Lublinie – ocenił w rozmowie z Michałem Pomorskim z oficjalnej strony internetowej klubu Robert Lis.

Najwięcej bramek dla MKS-u w piątkowym meczu rzuciła Kinga Achruk, która zanotowała sześć trafień. Tyle samo goli dla rywalek rzuciła Macarena Gandulfo.

1/4 finału Challenge Cup, 1. mecz (w Maladze):

MKS Perła Lublin – Rincon Fertilidad Malaga 18:19 (11:11)

MKS: Gawlik, Besen – Achruk 5, Rosiak 3, Nocuń 3, Rola 2, Nieściaruk 2, Repelewska 1, Gęga 1, Drabik 1, Stasiak, Matuszczyk, Migdaliowa

Rincon: Fernandez – Gandulfo 6, Garcia 5, Boada 3, Lopez 3, Martin 1, Pessoa 1, Lima, Calzado, Jabby

Sędziowali: Michael Haramul i Pavel Blanar (Czechy)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: