-:-

Dodano: 10 kwietnia 2016

Challenge Cup: Finał rozgrywek nie dla Startu Elbląg

Start Elbląg nie zagra w finale Challenge Cup. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy w niedzielnym rewanżu z Rocasa Gran Canaria nie odrobiły jednobramkowej straty z pierwszego meczu półfinałowego. W Hiszpanii padł remis 22:22.

O odpadnięciu elbląskiego zespołu z rozgrywek zadecydowały końcowe minuty niedzielnego pojedynku, w których liderująca rozgrywkom ligi hiszpańskiej Rocasa zdołała wyjść na prowadzenie 22:20. Start przed końcową syreną doprowadził jeszcze do remisu, ale rywalki nie pozwoliły już na zmianę losów pojedynku.

Wcześniej obie ekipy kilkukrotnie zmieniały się na prowadzeniu – w 24. minucie Start wygrywał 8:6, by na przerwę zejść ze stratą jednej bramki (9:10). W 42. minucie drużyna z Gran Canarii miała już trzy bramki przewagi – 15:12, ale zaledwie sześć minut później Start doprowadził do remisu 16:16 po trafieniach Balsam, Wagi i Dankowskiej.

Do końca spotkania trwała zacięta walka o każdą piłkę. Po ostatniej syrenie sukces świętować mogły zawodniczki z Gran Canarii…

Najwięcej bramek dla Startu zdobyła w niedzielnym meczu Sylwia Lisewska – sześć. Pięć trafień zanotowała Joanna Waga, a trzy gole były autorstwa Magdaleny Balsam. W hiszpańskim zespole siedem bramek zdobyła Almudena Rodriguez.

W finale rozgrywek Challenge Cup Rocasa Gran Canaria zagra z tureckim Kastamonu B. Genclik SK. Zawodniczki Startu mogą już skupić się na zmaganiach fazy play-off PGNiG Superligi Kobiet.