-:-

Bez kategorii
Dodano: 3 lutego 2019

Challenge Cup: druga wygrana i awans Pogoni

Piłkarki ręczne SPR Pogoni Szczecin po raz drugi pokonały portugalskie Alavarium/Love Tiles 41:26 (23:16) i przypieczętowały awans do ćwierćfinału rozgrywek Challenge Cup. Rywala na tym etapie poznają w połowie lutego.

Rewanżowe spotkanie było jedynie formalnością, bowiem w sobotę Pogoń wygrała 41:26 i praktycznie rozstrzygnęły losy dwumeczu. W niedzielę zawodniczki Nevena Hrupca stanęły jednak na wysokości zadania i wygrały po raz drugi.

Mecz był nieco bardziej wyrównany niż sobotnie starcie, aczkolwiek Pogoń od startu kontrolowała przebieg rywalizacji. Na półmetku pierwszej połowy wygrywała 7:3, a na przerwę zeszła prowadząc 14:11.

Sześć bramek zdobyła dla szczecinianek Joanna Wołoszyk, a pięciokrotnie trafiła Daria Zawistowska. Obie były najlepszymi strzelczyniami drużyny. Dla Alavarium aż 12 razy trafiła Ana Silva.

Rywala w ćwierćfinale rozgrywek zeszłoroczne finalistki PGNiG Pucharu Polski poznają w połowie lutego. Jak na razie są jedną z czterech drużyn, które wywalczyły awans. Komplet uczestników poznamy 10 lutego.