Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 31 lipca 2022

Byczki i Petra ze złotem w Gdańsku

Byczki Kowalewo Pomorskie i BHT Petra Płock najlepsi na piasku Lotos Stadionu Letniego w Gdańsku. Byczki pokonały w finale 2-1 GRU JUKO Piotrków Tryb., a płocczanie okazali się lepsi od MKS-u Delfina Grudziądz po shoot-outach. Stawką przedostatnich zmagań w 6. edycji PGNiG Summer Superligi nie było tylko końcowe zwycięstwo, ale i prawo walki o tytuł mistrza Polski. 

Najlepsze w grupie A okazały się Byczki Kowalewo Pomorskie, które bez straty seta pokonały „gospodynie”, zawodniczki SAS-u Gdańsk, a także APR-U Poznań i BHT DTB Sambora Tczew. Te ostatnie także okazały się mocniejsze od reszty rywalek i zapewniły sobie awans do ćwierćfinału.

W grupie B niepokonane były mistrzynie Polski z ubiegłego sezonu, GRU JUKO Piotrków Tryb. Dość niespodziewanie z rywalizacji odpadły zwyciężczynie poprzedniego turnieju, KPR Ruch Chorzów, a miejsce w dalszej części zapewniła sobie drużyna AZS-u AWF-u Warszawa.

Nieco lepiej poradził sobie drugi zespół ze stolicy – zawodniczki Eco Save Group Ochoty Warszawa pokonały po konkursie shoot-outów KS Lakers Powidz oraz BHT SPR GOKiS Radzymin. Awans wywalczyły powidzanki, a ostatnie wolne miejsca w ćwierćfinałach zajęły powidzanki, KS Pyrki Poznań i GRU JUKO Piotrów Tryb. II z grupy D.

Mocne wejście w turniej w Gdańsku zaliczyli zawodnicy BHT Petry Płock, nieobecni podczas poprzednich zmagań. Płocczanie nie stracili seta w starciach z MKS-em Delfinem Grudziądz i Szczypiorniakiem Bielsko-Biała. Drugie miejsce w grupie A zajęli grudziądzanie.

W grupie B lepsi od rywali z Mazura Sołdańskiego Sierpca (awans) i Szczypiorniaka Gniezno okazali się zawodnicy GOKiS-u Kąty Wrocławskie, którzy ostatnio po raz pierwszy w swojej historii stanęli na najwyższym stopniu podium w turnieju PGNiG Summer Superligi. 

Równych sobie nie mieli także „gospodarze” gdańskiego piasku, oba zespoły SAS-u. SAS II pokonał rywali z GRU Juko Piotrów Tryb i Jedynki KODO Morąg, a SAS I wyprzedził w grupie KS Lakers Powidz oraz Anilanę Łódź. Do ćwierćfinałów awansowali również piotrkowianie i szczypiorniści z Powidza.

Najwięcej emocji przyniosło ćwierćfinałowe starcie zawodniczek z Poznania i Tczewa. Dopiero po konkursie shoot-outów zwycięski okazał się Sambor. Pozostałe mecze rozstrzygnęły się w dwóch setach – Byczki Kowalewo Pomorskie pokonały GRU JUKO II, Ochota Warszawa wygrała z drugim zespołem z Warszawy, AZS-em AWF-em, a KS Lakers Powidz musiały uznać wyższość GRU JUKO Piotrków Tryb.

Wynikiem 2-0 zakończyły się spotkania panów. Awans do półfinału zapewnili sobie płocczanie, którzy wygrali z KS Lakers Powidz, zawodnicy SAS-u II Gdańsk po zwycięstwie nad Mazurem Sołdańskim Sierpc, GRU JUKO nad GOKiS-em Kąty Wrocławskie. Porażkę poniosła za to druga drużyna SAS-u, która przegrała z Delfinem Grudziądz.  

W półfinale pań Ochota musiała uznać wyższość Byczków Kowalewo Pomorskie (0-2), a GRU Juko okazało się lepsze od Sambora Tczew (2-0). Bez straty seta w finale panów zameldowali się zawodnicy Delfina Grudziądz, a zwycięstwo w shoot-outach dało awans Petrze Płock.

Po złote medale sięgnęły Byczki Kowalewo Pomorskie, dla których było to kolejne zwycięstwo po sukcesie w inauguracyjnym turnieju w Warszawie. Tym razem w finale pokonały GRU Juko Piotrków Tryb. po shoot-outach, dając jasny sygnał, że za tydzień w Płocku walczyć będą o tytuł mistrzyń Polski. Trzecie miejsce zajęły zawodniczki Sambora Tczew, które pokonały 2-1 Eco Save Group Ochotę Warszawa.

W finale panów o zwycięstwie także zadecydowały shoot-outy. W tym elemencie minimalnie lepsi okazali się szczypiorniści plażowi BHT Petry Płock, którzy wygrali z MKS-em Delfinem Grudziądz 2-1. Dla zawodników Delfina to trzeci w tym sezonie finał zakończony porażką. Najniższy stopień podium, podobnie jak przed miesiącem, po zwycięstwie nad SAS-em Gdańsk II wywalczyli reprezentanci Piotrkowa Tryb.

Ostatni turniej 6. edycji PGNiG Summer Superligi odbędzie się w pierwszy weekend sierpnia, tj. 6-7.08 na Starym Rynku w Płocku, gdzie o tytuł mistrzów Polski walczyć będą najlepsze zespoły piłki ręcznej w Polsce – po osiem ekip żeńskich i męskich.

Awans do turnieju Mistrzostw Polski wśród pań wywalczyły drużyny: Byczki Kowalewo Pomorskie, GRU JUKO Piotrków Tryb., KS Lakers Powidz, BHT Pyrki Poznań, ECO Save Group Ochota Warszawa, Autoinwest Żukowo, GRU JUKO Piotrków II, BHT DTB Sambor Tczew; wśród panów: MKS Delfin Grudziądz, SPR GOKiS Kąty Wr., GRU JUKO Piotrków Tryb., Ekoserwis Damy Radę Inowrocław, KS Lakers Powidz, SAS Gdańsk, BHT Petra Płock oraz SAS II Gdańsk.

Klasyfikacja końcowa turnieju w Gdańsku:
PGNiG Summer Superliga kobiet:
1. Byczki Kowalewo Pomorskie
2. GRU JUKO Piotrków Tryb.
3. DTB Sambor Tczew
4. Eco Save Group Ochota Warszawa
5. KS Lakers Powidz
6. GRU JUKO Piotrków Tryb. II
7. BHT Pyrki Poznań
8. AZS AWF Warszawa
9-12. SAS Gdańsk, KPR Ruch Chorzów, BHT SPR ROKiS Radzymin, Autoinwest Żukowo
13. APR Poznań

PGNiG Summer Superliga mężczyzn:
1. BHT Petra Płock
2.  MKS Delfin Grudziądz
3. GRU JUKO Piotrków Tryb.
4. SAS II Gdańsk
5. SAS Gdańsk
6. MKS Mazur Sołdański Sierpc
7. SPR GOKiS Kąty Wr.
8. KS Lakers Powidz
9. BHT Bielsko-Biała
10. Szczypiorniak Gniezno
11. BHT Anilana Łódź
12. UKS Jedynka KODO Morąg


Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: