Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 15 lutego 2022

Brazylijka w Suzuki Koronie Handball!

Brazylijka Juliene Pereira Costa jest nową zawodniczką Suzuki Korony Handball Kielce. Z klubem podpisała umowę do końca tego sezonu, z możliwością przedłużenia o kolejny sezon. 

Juliene Pereira Costa ma 27 lat i jest środkową rozgrywającą. Z powodzeniem może jednak grać na każdej pozycji na rozegraniu. 

– Nie ma żadnych wątpliwości, że ta zawodniczka na pewno umie grać w piłkę ręczną. Bardzo dobrze się porusza, dużo widzi na parkiecie, świetnie gra jeden na jeden i potrafi współpracować z kołem czy skrzydłowymi. To typ playmakera. Nie ma rewelacyjnych warunków fizycznych czy atomowego rzutu z drugiej linii. Będzie na pewno przydatna naszemu zespołowi w utrzymaniu w Superlidze. Pokazywała dużą determinację, zaangażowanie, chęć walki na treningach i to nas bardzo cieszy – przyznaje Krzysztof Demko, członek zarządu Suzuki Korony Handball. 

Juliene Pereira Costa dotychczas występowała w czołowej brazylijskiej drużynie – AAU UnC Concordia. Z klubem tym wywalczyła trzy lata temu mistrzostwo Ameryki Południowo-Środkowej i zajęła trzecią pozycję w turnieju Super Globe. 

Brazylijka związała się z kieleckim klubem umową do końca sezonu. Jest jednak zapis w kontrakcie z opcją jego automatycznego przedłużenia, jeśli klub utrzyma się w PGNiG Superlidze. 

Juliene Pereira Costa nie zagra jeszcze w Suzuki Koronie Handball Kielce w najbliższym meczu ligowym – w środę na wyjeździe z Zagłębiem Lubin. Ma być jednak gotowa na kolejne starcie ligowe – u siebie z Piotrcovią (25 lutego). 

Juliene Pereira Costa jest drugą Brazylijką w histori Suzuki Korony Handball. W sezonie 2017/2018 w Kielcach grała leworęczna rozgrywająca Priscila Dos Santos. 

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: