-:-

Dodano: 15 maja 2021

Bramkarki filarami wygranej

Piłkarki ręczne Piotrcovii pokonały Start Elbląg 31:29 (16:14) w spotkaniu 26. Serii PGNiG Superligi. Piotrkowianki umocniły się na czwartym miejscu w tabeli.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski / PGNiG Summer Superliga

Piotrcovia po raz kolejny w tym sezonie lepsza od Startu Elbląg. Zwycięstwo nie przyszło jednak gospodyniom łatwo – właściwie do ostatniej minuty końcowy wynik był sprawą otwartą.

Start przyjechał do Piotrkowa w mocno osłabionym składzie, a trener Andrzej Niewrzawa nie mógł skorzystać między innymi z doświadczonej rozgrywającej Joanny Wagi, która została w domu. Jego zespół zagrał bardzo ambitnie i zawiesił wysoko poprzeczkę gospodyniom.

Przyjezdne zagrały bardzo ambitnie i przy większej skuteczności z rzutów karnych (zaledwie 2 skuteczne na 6) mogły wywieźć z piotrkowskiej hali komplet punktów. W najważniejszych momentach skutecznymi interwencjami wykazywały się wspomniane wcześniej Opelt i Sarnecka. Ta druga popisała się również rzutem przez całe boisko. Z postawy swoich zawodniczek, mimo wygranej, nie był zadowolony Krzysztof Przybylski.

– Były momenty w tym spotkaniu, w których prowadziliśmy spokojnie różnicą 4-5 bramek. Nie potrafiliśmy tego utrzymać, zaczęliśmy się niepotrzebnie spieszyć. Nie mogę nikogo pochwalić oprócz bramkarek – przyznał szkoleniowiec Piotrcovii.

Dzisiaj dużo więcej minut spędziły na boisku zawodniczki, które w tym sezonie mniej grały. I muszę je pochwalić gdyż grały do końca bardzo ambitnie. Nie chcę tutaj dyskutować z prowadzącymi mecz, ale mam wątpliwości co do kilku sytuacji, a w szczególności tej, w której Joanna Gędłek obejrzała czerwoną kartkę – podsumował mecz trener Startu Andrzej Niewrzawa.

Piotrcovia – Start Elbląg 31:29 (16:14)

Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka 1, Opelt – Oreszczuk 6/1, Klonowska 4, Roszak 4, Szynkaruk 4/1, Drażyk 3/1, Więckowska 3, Charzyńska 2, Kopertowska 1, Macedo 1, Trawczyńska 1, Zaleśny 1, Abramowicz, Płomińska
Rzuty karne: 3/3
Kary: 12 min (Roszak x2, Charzyńska x2, Klonowska, Płomińska)

EKS Start Elbląg: Kepesidou, Pająk – Agović 7, Szczepaniak 6/1, Pękala 4, Rancić 4, Gędłek 3/1, Cygan 2, Stapurewicz 2, Choromańska 1, Bojicić