Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 3 lutego 2021

Bogusław Trojan: W grę wchodzą wszelkie środki

Po bolesnej porażce 16:28 we własnej hali z MKS Zagłębiem Lubin porozmawiano z prezesem klubu, Bogusławem Trojanem.

Prezes MKS Perła Lublin – Bogusław Trojan

Jest pan zaskoczony tym, co zobaczył w meczu z Zagłębiem?

Jestem zdruzgotany. Jeżeli nasza drużyna pierwszą bramkę we własnej hali zdobywa w 21. minucie, to trudno, żebym miał inne odczucia. Będziemy musieli wszyscy bardzo szybko wyciągnąć z tego jak najdalej idące wnioski i czeka nas to w tym tygodniu.

Jakie przemyślenia ma pan na już?

Nie chciałbym ich formułować na gorąco, bo towarzyszą nam zbyt duże emocje. Natomiast w grę wchodzą wszelkie środki, od personalnych po finansowe. Muszę ochłonąć, rozważyć te wszystkie opcje i podjąć kroki, które będą służyły temu, żebyśmy nie kompromitowali naszego miasta w taki sposób.

Po pierwszym spotkaniu z Zagłębiem, w Lubinie, też mówił pan o wnioskach. Wtedy rozmowa z drużyną przyniosła skutki, bo wyniki się poprawiły. W czym widzi pan przyczyny tego, co się wydarzyło we wtorek?

Przyczyny są bardzo złożone. Raz – nie trafiliśmy z pewnymi ustawieniami. Dwa – indolencja rzutowa to sprawa indywidualna, a widząc pracę naszych zawodniczek na treningach, zaskoczenie in minus to najmniej, co można powiedzieć po takim meczu. Zmniejszyliśmy co prawda liczbę błędów własnych, ale nadal popełniamy ich za dużo i to w kluczowych momentach spotkania. Kiedy może nastąpić przełamanie, oddajemy piłki za darmo i to nas później dobija, bo dajemy przeciwnikowi bramki – bez pracy, żeby tylko wykorzystał kontrę, z którą my sobie też notabene nie radzimy. Jeśli nie rzuca się w stuprocentowej sytuacji z kontry bezpośredniej, to trzeba z tego wyciągnąć wnioski.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: