Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 13 marca 2017

Biało-czerwone zameldowały się w Gdańsku

W Gdańsku rozpoczęło się zgrupowanie reprezentacji Polski przed turniejem towarzyskim, w którym rywalkami Biało-czerwonych będą drużyny Białorusi, Ukrainy i Słowacji.

Wszystkie kadrowiczki zameldowały się w Gdańsku w poniedziałek w godzinach popołudniowych. Na miejscu stawiło się dziewiętnaście zawodniczek powołanych do pierwszej reprezentacji oraz czternastka powołana do nowo powstałej kadry B.

Kontuzjowaną Agnieszkę Kowalską zastąpiła Dagmara Nocuń, a w miejsce skrzydłowej MKS Selgros Lublin do składu drugiej reprezentacji dołączyła Magdalena Stanulewicz z Vistalu Gdynia.

Dziewiętnastkę w pierwszej kadrze uzupełniła Hanna Sądej. Obrotowa Energi AZS Koszalin dołączyła do koleżanek wobec kłopotów Joanny Drabik, która uskarża się na ból w prawym kolanie, ale stawiła się w Gdańsku i normalnie bierze udział w zajęciach.

– Sytuacja z kolanem Asi nie wygląda źle, ale o tym czy zagra zdecydujemy bezpośrednio przed pierwszym meczem – mówi trener Leszek Krowicki.

Tradycyjnie już pierwszy trening był dosyć intensywny, a największy nacisk podczas zajęć położony został na taktykę.

Tuż po pierwszej reprezentacji swoje zajęcia miała kadra B. Drużynę prowadzą Sabina Włodek i Małgorzata Gapska we współpracy z Leszkiem Krowickim.

Szkoleniowiec wyjaśnia, że podział na kadrę A i B nie jest sztywny. W trakcie zgrupowania w Gdańsku są możliwe małe roszady między tymi zespołami – tłumaczy.

Turniej towarzyski odbędzie się hali Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku. Dla polskich szczypiornistek będzie to niezwykle ważny sprawdzian przed meczami play-off MŚ 2017. W czerwcu rywalkami podopiecznych Leszka Krowickiego w walce o awans do finałów czempionatu globu będą mistrzynie olimpijskie z Rio de Janeiro – Rosjanki.

BILETY NA TURNIEJ W GDAŃSKU SĄ JESZCZE W SPRZEDAŻY!

Szczegóły na http://zprp.pl/archiwa/46639.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: