Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 20 grudnia 2015

Biało-Czerwone ponownie czwartą drużyną świata!

2015.12.14 HERNING DANIA PILKA RECZNA HANDBALL MISTRZOSTWA SWIATA W PILCE RECZNEJ KOBIET DANIA 2015 IHF WOMENS HANDBALL WORLD CHAMPIONSHIP DENMARK 2015 POLSKA - WEGRY (POLAND - HUNGARY) N/Z RADOSC POLEK PO MECZU FOTO NORBERT BARCZYK / PRESSFOCUS

Reprezentacja Polski kobiet zakończyła zmagania na Mistrzostwach Świata 2015 w Danii na czwartym miejscu. To wielki sukces naszych szczypiornistek!

Biało-Czerwone awans do najlepszej czwórki turnieju zawdzięczają fenomenalnym występom w fazie pucharowej przeciwko reprezentacjom Węgier oraz Rosji. W walce o medale lepsze od naszych zawodniczek okazały się z kolei Holenderki (półfinał) oraz Rumunki (mecz o 3. miejsce).

Turniej w Danii to wielki sukces polskiego zespołu. Biało-Czerwone jako jedyne powtórzyły swój wynik sprzed dwóch lat, kiedy na MŚ 2013 w Serbii również awansowały do najlepszej czwórki mistrzostw. Pozostali ówcześni półfinaliści – Brazylia, Serbia i Dania, zajęli tym razem dalsze pozycje.

Dzięki czwartemu miejscu na MŚ w Danii polskie szczypiornistki wywalczyły sobie prawo gry w turnieju kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich w Rio de Janeiro. Turniej rozegrany zostanie w marcu 2016 roku. Rywalkami Biało-Czerwonych będą Rosja, Szwecja i Meksyk. Gospodarz nie jest jeszcze znany.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: