-:-

Dodano: 16 listopada 2019

Bez niespodzianki w Piotrkowie

Nie było niespodzianki w spotkaniu 10. serii żeńskiej PGNiG Superligi pomiędzy Piotrcovią i Zagłębiem Lubin. Piotrcovia grając w okrojonym składzie z dobrze dysponowanym wicemistrzem Polski nie miała wielkich szans na punkty.

W 8. minucie było 1:4, a pięć minut później już 1:9 dla Metraco Zagłębia. Piotrkowski zespół próbował przebić się przez obronę lubinianek, ale mnożyły się błędy, niecelne rzuty, a jeśli już udało się znaleźć dobrą sytuację do oddania rzutu to świetnie w bramce spisywała się Monika Maliczkiewicz. Metraco Zagłębie wykorzystywało natomiast niemoc drużyny Krzysztofa Przybylskiego jak rasowy bokser. W drugim kwadransie gra się nieco wyrównała, ale do szatni przyjezdne zeszły z wysokim prowadzeniem 16:9.

Lubinianki po zmianie stron nie zwolniły tempa, walczyły o każdą piłkę i jeszcze powiększyły przewagę z pierwszej połowy. Wygrały ostatecznie 32:19, a wynik spotkania ustaliła Danielle Joia. Aż dwanaście trafień zapisała na swoje konto znakomicie dysponowana Adrianna Górna.

Nie można odmówić dziewczynom walki, ale początek spotkania zdecydował. Nic nam nie wychodziło. Wicemistrzynie Polski to zbyt doświadczona drużyna, aby stracić taką przewagę. Przed nami teraz dłuższa przerwa. Mam nadzieję, że polepszy się nasza sytuacja kadrowa, bo na treningach dochodzi niekiedy do kuriozalnych momentów, kiedy w obronie grać muszą bramkarki albo trener przygotowania fizycznego – powiedział po spotkaniu trener Piotrcovii, Krzysztof Przybylski.

To wcale nie był łatwy mecz, na pewno wynik nie odzwierciedla tego jak musieliśmy tutaj powalczyć i napocić się w obronie. Piotrków to zawsze bardzo trudny i gorący teren i stąd nigdy nie wywoziło się prostych punktów. Cieszę się ze zwycięstwa – podsumowała Bożena Karkut, trenerka gości.

ODWIEDŹ CENTRUM MECZOWE – ZOBACZ STATYSTYKI I ZDJĘCIA Z MECZU

Piotrcovia – Metraco Zagłębie Lubin 19:32 (9:16)

Piotrcovia:
Opelt, Sarnecka, Kolasińska – Joia 3, Klonowska, Oreszczuk, Dorsz, Ciura 1, Charzyńska 4, Sobecka 8/6, Gajewska 1, Małecka 2.
Rzuty karne: 6/7
Kary: 6 min (Charzyńska x2, Dorsz)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Stanisławczyk 1, Grzyb 6/1, Hartman 1, Trawczyńska 1, Buklarewicz 4, Górna 12/2, Ważna, Galińska 2, Zawistowska 1, Machado Matieli 1, Noga 1, Viktoria Belmas 2, Milojević.
Rzuty karne: 3/5
Kary: 14 min (Belmas x2, Hartman, Górna, Ważna, Galińska, Zawistowska)

Sędziowali: Wojciech Bloch (Nakło Śląskie), Michał Solecki (Tarnowskie Góry). Widzów: 200