-:-

Dodano: 24 października 2021

Beniaminek z Kielc postraszył faworyta rozgrywek

Od początku meczu beniaminek rozgrywek – Suzuki Korona Handball toczyła wyrównaną walkę z jednym z faworytów do zdobycia medalu w PGNiG Superlidze. Dobrze między słupkami spisywała się Patrycja Chojnacka, nieźle funkcjonowała kielecka obrona i atak. Ostatecznie to przyjezdne wygrały 26:31.

Po sześciu minutach gospodynie prowadziły 4:2. Rywalki szybko doprowadziły do wyrównania, ale nie potrafiły wyjść na prowadzenie.

Trener Reidar Moistad był poirytowany postawą swojego zespołu i po kwadransie (6:6) poprosił o czas. Niewiele jednak on pomógł. Od tego momentu osiem goli z rzędu dla Suzuki Korony Handball zdobył duet: Magda Więckowska – Magdalena Kędzior. Po trafieniu tej drugiej w 24. minucie z kontry kielczanki prowadziły już 14:11 i na trybunach zapanowała olbrzymia radość. Mało tego, po chwili Kędzior miała szansę jeszcze powiększyć przewagę, ale nie trafiła w sytuacji sam na sam z bramkarką.

Od początku drugiej połowy zawodniczki Eurobud JKS Jarosław zaczęły grać zdecydowanie lepiej. A swój koncert miała prawoskrzydłowa Magdalena Balsam, która po zaledwie dziesięciu minutach zdobyła aż sześć bramek. W dodatku miała 100 proc. skuteczność!

W efekcie ekipa z Jarosława prowadziła 21:18. Chwilę później po trafieniu z drugiej linii Marty Rosińskiej kielczanki przegrywały tylko 20:21. Od tego momentu przez pięć minut nie zdobyły jednak gola i zrobiło się 20:25. Kielczanki stać było jeszcze na zmniejszenie strat do trzech trafień, ale przyjezdne na więcej już im nie pozwoliły.

Najlepszymi zawodniczkami meczu wybrano Magdę Więckowską (Suzuki Korona Handball) oraz Magdę Balsam (Eurobud JKS Jarosław).

W następnej kolejce Suzuki Korona Handball zagra na wyjeździe z FunFloorem Perłą Lublin, a Eurobud JKS Jarosław podejmie mistrza Polski – MKS Zagłębie Lubin.

Suzuki Korona Handball – Eurobud JKS Jarosław 26:31 (15:13)

Suzuki Korona Handball: Chojnacka, Chodakowska – M. Więckowska 9, Pękala 5, Kędzior 3, Rosińska 3, Gruszczyńska 2, Gliwińska 1, Kowalczyk 1, Jasińska 1, Grabarczyk 1, Zimnicka.

Eurobud JKS Jarosław: Kukharchyk, Durasinović – Balsam 9 (2), Dorsz 6, Kozimur 4, Gadzina 3, Mrden 2, Zimny 2, Guziewicz 2, Strózik 1, Vukcević 1, Volovnyk 1.