Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 9 listopada 2015

Beniaminek ugości mistrzynie Polski

Na otwarcie 10. kolejki PGNiG Superligi kobiet zespół z Gdańska podejmie na własnym parkiecie MKS Selgros Lublin. Nie ulega wątpliwości, że faworytem są przyjezdne.

W tym sezonie podopieczne Jerzego Cieplińskiego spisują się bardzo dobrze. Beniaminek z Gdańska, z dorobkiem dziewięciu punktów, zajmuje aktualnie szóstą pozycję. Szanse na to, by zakończyć pierwszą rundę w czołowej ósemce są jednak niewielkie. Wszystko za sprawą terminarza, a dokładniej zespołów, z którymi przyjdzie zmierzyć się Akademiczkom.

Najbliższym rywalem gdańszczanek będzie mistrz Polski. Drużyna prowadzona przez Sabinę Włodek na Pomorzu była już dzień wcześniej, podczas spotkania Vistalu z Zagłębiem. Lublinianki trafiły tam prosto z meczu Ligi Mistrzyń, w którym zmierzyły się z IK Sävehof. Rywalizacji na europejskich parkietach nie można jednak zaliczyć do udanych. Zerowy dorobek nie jest tym, co zakładały sobie zawodniczki MKS-u.

Faworytem poniedziałkowej rywalizacji będzie zespół przyjezdnych. Mistrzynie kraju nie powinny mieć problemów ze zdobyciem dwóch punktów i zachowaniem czołowej pozycji. Mimo to Akademiczki rzucą wszystko na jedną szalę, by jak najdłużej przeciwstawić się utytułowanym rywalkom.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – MKS Selgros Lublin / poniedziałek, godz. 17:00

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: