-:-

Dodano: 9 października 2019

Beniaminek bez szans w Lubinie

W zaległym meczu 1. serii PGNiG Superligi Kobiet lubinianki okazały się lepsze od Eurobud JKS Jarosław, wygrywając 33:26 (20:13) Zwycięstwo dało Miedziowym awans na drugie miejsce w tabeli PGNiG Superligi Kobiet.

Przed rozpoczęciem spotkania prezes PGNiG Superligi Marek Janicki i prezes MKS Zagłębie Lubin Witold Kulesza w imieniu jednego ze sponsorów rozgrywek, firmy Babyliss wręczyli zawodniczkom obu drużyn upominki.

Sam mecz od początku rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. W niespełna minutę zobaczyliśmy trzy bramki, a przed upływem sześciu minut na tablicy widniał wynik 4:4. Kibice oglądali ciekawe widowisko, w którym brylowały się Emilia Galińska i Adrianna Górna. W okolicach piętnastej minuty Miedziowe zaczęły budować swoją przewagę i po kolejnych skutecznych akcjach odskoczyły rywalkom – 11:7. Lubinianki napędzały się z każdą kolejną akcją i nie miały większych problemów ze zdobywaniem bramek – tych Metraco Zagłębie Lubin w pierwszej części spotkania zdobyło aż dwadzieścia, przy trzynastu trafieniach JKS-u.

Na początku drugiej połowy bramki rzucały tylko Miedziowe. Serię czterech trafień z rzędu dopiero w 40. minucie przełamała Natalia Trukalo. Obraz gry się nie zmienił, ton wydarzeniom na parkiecie wciąż nadawały lubinianki, które grały nie tylko efektywnie, ale i efektownie. Rozpędzony beniaminek w Lubinie został sprowadzony na ziemię, notując pierwszą przegraną w sezonie. Metraco Zagłębie, dzięki wygranej awansowało na drugie miejsce w tabeli.

MVP meczu: Emilia Galińska (Metraco Zagłębie)

Metraco Zagłębie Lubin – Eurobud JKS Jarosław 33:26 (20:13)

Metraco Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Hurychova, Stanisławczyk, Grzyb 1, Trawczyńska, Buklarewicz 3, Górna 11, Miłek, Ważna 3, Galińska 7, Zawistowska 4, Matieli 3, Belmas, Pielesz 1, Milojević.

Eurobud JKS: Kulpa, Szczurek, Strząbała, Bancilion 2, Balsam 4, Donets, Luberecka 1, Turkalo 7, Pietras 1, Strózik 1, Żukowska 7, Szymborska, Kozimur 3, Backiel.

Sędziowie: Bartosz Kowalik, Wojciech Marciniak, Delegat ZPRP: Jakub Tarczykowski