Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
1
4
M
5
0
S
3
8
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 24 października 2021

Awans przypieczętowany!

Dwa mecze – dwa zwycięstwa. Mistrzynie Polski pewnie awansowały do trzeciej rundy eliminacji EHF Ligi Europejskiej, pokonując wicemistrzynie Szwajcarii LC Brühl Handball 35:19 w pierwszym i 33:24 drugim meczu.

Po pierwszym meczu i bardzo pewnej wygranej mistrzyń Polski rewanż wydawał się być formalnością. Tak też było. Pomimo niemal pewnego awansu Miedziowe grały o kolejne zwycięstwo i nie zamierzały oddawać pola rywalkom. Co prawda rewanżowe spotkanie, w którym to lubinianki były formalnie gospodyniami, było dużo bardziej wyrównane, ale to mistrzynie Polski były cały czas na prowadzeniu. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej nie forsowały jednak tempa i spokojnie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Do przerwy Zagłębie prowadziło różnicą dwóch bramek – 15:13.

Od początku drugiej połowy przewaga lubinianek zaczęła szybko rosnąć i w niespełna kwadrans po zmianie stron wynosiła już prawie dziesięć bramek. Na parkiecie prym wiodły skrzydłowe Adrianna Górna i Kinga Grzyb po stronie Zagłębia, w ekipie przyjezdnych dobrze prezentowała się polska rozgrywająca Kinga Gutkowska. 

W trzeciej rundzie eliminacji Zagłębie zmierzy się z rosyjska Zwiezda Zwienigorod. Utytułowana rosyjska drużyna w 2008 roku wygrała prestiżowe rozgrywki Ligi Mistrzyń. Mecze odbędą się 13 i 20 listopada. 

MKS Zagłębie Lubin – LC Brühl Handball 33:24 (15:13)

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 5, Grzyb 5, Hartman 2, Górna 11, Miłek 2, Drabik , Galińska, Zawistowska 3, Kochaniak-Sala , Matieli 1, Noga 2, Milojevć 2.

Brühl: Schlachter – Kernatsch 2, Brunner, Pavić 3, Ackermann 2, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 1, Doković, Gutkowska 7, Hess , Cutura, Barić 1, Simova 2.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: