-:-

Dodano: 22 października 2021

Awans bardzo blisko

W pierwszym meczu drugiej rundy EHF Ligi Europejskiej piłkarki ręczne Zagłębia Lubin wygrały pewnie z LC Brühl Handball. Mistrzynie Polski pokonały wicemistrzynie Szwajcarii 35:19. Rewanż już jutro w hali RCS o godzinie 14:00.

Premierową bramkę dla Miedziowych w europejskich pucharach zdobyła z rzutu karnego Kinga Grzyb. Chwilę później podwyższyła kolejna skrzydłowa, Adrianna Górna. Pierwsze trafienie wicemistrzyń Szwajcarii miało miejsce w piątej minucie, kiedy karnego wykorzystała Laurentia Wolff. Nie zmieniło to faktu, że to Miedziowe od początku narzucały rywalkom swój styl gry. Po kwadransie mistrzynie Polski były lepsze od wicemistrzyń Szwajcarii o pięć trafień – 12:7. W drugim kwadransie obraz gry nie uległ zmianie, lubinianki grały lepiej, skuteczniej, a w bramce kolejne piłki odbijała Monika Maliczkiewicz. Podopieczne Bożeny Karkut i Renaty Jakubowskiej powiększały swoje prowadzenie, a na parkiecie szalał duet skrzydłowych Górna-Zawistowska. Do przerwy przewaga Zagłębia była bardzo wyraźna  i wynosiła aż jedenaście bramek.

Po zmianie stron trwał koncert mistrzyń Polski. Zawodniczki Zagłębia grały efektownie i skutecznie, dzięki czemu powiększały jeszcze, wypracowaną w pierwszej połowie przewagę. Miedziowe nie pozostawiły rywalkom złudzeń i sprawiły, że sobotnie rewanżowe spotkanie powinno być tylko formalnością.

LC Brühl Handball – MKS Zagłębie Lubin 19:35 (11:22)

Brühl: Schlachter – Kernatsch 1, Brunner, Pavić 3, Ackermann, Altherr 3, Wolff 3, Tomasini 2, Doković, Gutkowska 5, Hess 1, Cutura, Barić, Simova 1.

Zagłębie: Maliczkiewicz, Wąż – Jakubowska 5, Grzyb 2, Hartman 1, Górna 7, Miłek 1, Drabik 1, Galińska, Zawistowska 6, Kochaniak-Sala 4, Matieli, Noga 5, Milojevć 3.

Sędziowie: Anatoliy Novikov, Valeryi Rozhkov, Delegat EHF: Remus Cojocaru