Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Dodano: 14 maja 2020

Andrijana Tatar nową kołową MKS Perła!

24-letnia obrotowa, Andrijana Tatar, dołącza do zespołu biało-zielonych. Czarnogórka związała się z klubem dwuletnim kontraktem.

Andrijana Tatar MKS Perła Lublin / PGNiG Superliga Kobiet

– To zawodniczka, która w młodym wieku postanowiła opuścić Czarnogórę, więc nie jest tak znana kibicom szczypiorniaka, ale ma dokładnie taką jakość, jakiej szukam do zbudowania naszego zespołu – przyznaje trener MKS Perła, Kim Rasmussen.

I dodaje: – Andrijana Tatar to typowa kołowa czarnogórskiej szkoły. Jest twarda i nieustępliwa w obronie, bardzo dobra w bloku i tworzeniu dla siebie przestrzeni. Ponadto, świetnie czyta grę i w razie potrzeby dobrze przemieszcza się w wolne miejsca. Jest również szybka, więc będzie naszą bronią w kontrataku. Tatar jest dla mnie zawodniczką, która się rozwija, jest głodna powiększania swoich umiejętności i lubi ciężko pracować, a w zeszłym sezonie udowodniła w Pucharze EHF, że potrafi grać przeciwko najlepszym. Uważam, że bardzo pomoże naszej drużynie.

Urodzona w Cetynii w południowej Czarnogórze Tatar od sezonu 2018/2019 występowała w barwach serbskiego ZORK Jagodina, z którym grała w kwalifikacjach do Ligi Mistrzyń i we wspomnianym Pucharze EHF. Wcześniej była także zawodniczką takich klubów, jak ZRK Naisa Nis i WHC Radnicki Kragujevac.

Dlaczego teraz wybrała Lublin? – To uznany zespół z dużymi ambicjami i tradycjami, w którym grają znane zawodniczki. Kiedy usłyszałam nazwę klubu, wiedziałam, że jest to miejsce, w którym widzę się w nowym sezonie. Miejsce, w którym dzięki ciężkiej pracy będę mogła zrobić duże postępy. To duży krok w mojej karierze. Wierzę, że z zespołem wykonamy dobrą robotę i stworzymy świetną atmosferę, która pomoże nam w osiągnięciu celów, stawianych przez klub – mówi Andrijana Tatar.

Tatar to już druga zawodniczka z Czarnogóry, która dołącza do drużyny w tym okienku transferowym. Wcześniej dołączyła bowiem Djurdjina Malović, reprezentantka Czarnogóry i była zawodniczka takich klubów, jak Budućnost Podgorica czy FTC-Rail Cargo Hungaria.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: