Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 3 września 2016

Superliga: Akademiczki z pierwszymi punktami

Akademiczki z Gdańska, pod wodzą trener Edyty Majdzińskiej, odniosły swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2016/2017. W pokonanym polu pozostawiły zespół z Kościerzyny, który walczył do samego końca.

Od samego początku bardzo dobrze spisywała się gdańska obrona. Koleżankom z zespołu, swoimi skutecznymi interwencjami, pomagała Renata Kajumowa. Kościerzynianki zdołały ją pokonać dopiero w dziesiątej minucie. Efektem tego była pięciobramkowa przewaga Akademiczek, choć musiały one mieć się na baczności. W kolejnych akcjach swój zespół ratowała Kamila Konofał, dzięki czemu UKS PCM zdołał minimalnie odrobić dystans, ale do szatni i tak schodził ze stratą sześciu trafień.

Po przerwie gospodynie narzuciły własne warunki, powiększyły przewagę i mogło się wydawać, że wszystko jest już rozstrzygnięte. Mimo to przyjezdne nie poddawały się, a za sprawą Magdaleny Krajewskiej goniły Akademiczki. Zapowiadała się więc emocjonująca końcówka, bowiem po trafieniu Agnieszki Białek na tablicy widniało 25:23. Decydujące akcje należały jednak do gospodyń, które ostatecznie zainkasowały dwa punkty.

1. kolejka / 03.09.2016 / godz. 18:00

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

27 (13)

vs

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

24 (7)

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: