Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
2
G
0
5
M
0
1
S
0
1
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 8 września 2016

Akademiczki i Góralki w drodze po zwycięstwo

Sobota przyniesie kolejne spotkania PGNiG Superligi kobiet. Tym razem zawodniczki wybiegną na parkiet w trzech miastach. Debiut w najwyższej klasie rozgrywkowej na własnym parkiecie zanotuje KPR Kobierzyce, do Kościerzyny przyjedzie Olimpia-Beskid, natomiast Piotrcovia podejmie Akademiczki z Gdańska.

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 16:00

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

W Kościerzynie dojdzie do spotkania zespołów, które w minionym sezonie walczyły o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Tym razem może być podobnie, choć ich celem jest walka o wyższe lokaty. Pierwsza kolejka nie była jednak zbyt łaskawa dla obu drużyn. UKS PCM okazał się gorszy od Akademiczek z Gdańska, choć do samego końca walczył o korzystny rezultat. Olimpia-Beskid natomiast poniosła planową porażkę z mistrzyniami kraju. W ostatnich bezpośrednich spotkaniach tych ekip lepsze okazywały się nowosądeczanki. Czy UKS PCM przerwie serię „Góralek” i zwycięży na własnym terenie?

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 17:00

KPR
KOBIERZYCE

vs

ENERGA AZS
KOSZALIN

Beniaminek PGNiG Superligi kobiet rozegra pierwsze spotkanie we własnej hali. W ramach drugiej kolejki do Kobierzyc przyjedzie Energa AZS Koszalin i nie ulega wątpliwości, że wystąpi w roli faworyta. Akademiczki wyjdą na parkiet z zamiarem zdobycia dwóch punktów, które dadzą im drugie zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu pokonały bowiem KPR Jelenią Górę i możliwe, że po sobocie będą mogły cieszyć się z kolejnej wygranej.

Dla zawodniczek z Kobierzyc będzie to jednak małe święto. Pierwszy w historii występ przed własnymi kibicami wyzwoli w nich dodatkowe pokłady energii i motywacji. Rywalizacja z Energą AZS nie będzie jednak należała do najłatwiejszych i może nie wystarczyć na zespół z Koszalina.

2. kolejka / 10.09.2016 / godz. 17:00

PIOTRCOVIA
PIOTRKÓW TRYB.

vs

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

Ostatnim sobotnim pojedynkiem będzie rywalizacja w Piotrkowie Tryb. Miejscowa Piotrcovia podejmie odmieniony przed sezonem zespół Akademiczek z Gdańska. Te, pod wodzą Edyty Majdzińskiej, tydzień temu sięgnęły po zwycięstwo i udanie zainaugurowały tegoroczne rozgrywki. Patrząc na spotkania sparingowe przyjezdne będą na fali, co w połączeniu z innymi wynikami i postawą zespołu, stawia je w roli faworytek.

Marzeniem Piotrcovii będzie jednak zachowanie punktów. Wszyscy związani z zespołem liczą na pierwsze zwycięstwo w sezonie. Tydzień temu rywalem był Kram Start Elbląg, mający przed sobą zupełnie inne perspektywy oraz cele końcowe. Tym razem gospodynie nastawiają się na walkę.

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: