-:-

Bez kategorii
Dodano: 25 października 2015

7. kolejka: Start samodzielnym liderem!

ELBLAG 20.09.2015 PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ EKS START ELBLAG - VISTAL GDYNIA N/Z SYLWIA MATUSZCZYK  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

W meczu na szczycie PGNiG Superligi Kobiet Start Elbląg pokonał Pogoń Baltica Szczecin 28:25 i został samodzielnym liderem tabeli. W drugiem spotkaniu Piotrcovia rozbiła beniaminka z Kościerzyny.

Kościerska drużyna jedynie przez pierwszy kwadrans była wyrównanym rywalem dla szczypiornistek z Piotrcovii. W 15. minucie UKS PCM prowadził jeszcze 6:5, ale przed przerwą gospodynie zbudowały sobie ośmiobramkową przewagę. Podopieczne Michała Pastuszki w drugiej połowie poszły za ciosem i ostatecznie zwyciężyły aż 38:26.

Start z kolei od samego początku starcia z Pogonią Baltica był stroną przeważającą. Elblążanki w pierwszej połowie zbudowały czterobramkową zaliczkę, a po przerwie kontrolowały wydarzenia na parkiecie. Przyjezdne w końcówce meczu były bliskie odwrócenia losów meczu (20:21 w 51. min.), ale Start przełamał chwilowy impas i przechylił szalę zwycięstwa na swą korzyść.

Dzięki wygranej w niedzielnym spotkaniu podopieczne Andrzeja Niewrzawy wypracowały sobie dwupunktową przewagę nad goniącymi je ekipami z Lublina i Szczecina. Piotrcovia natomiast odniosła czwarte zwycięstwo w sezonie i umocniła się na 7. pozycji.

Start Elbląg – Pogoń Baltica Szczecin 28:25 (16:12)

Piotrcovia Piotrków Tryb. – UKS PCM Kościerzyna 38:26 (17:9)