-:-

Dodano: 20 października 2015

7. kolejka: Mistrz bezlitosny dla Zagłębia!

GDYNIA 13.09.2015 HSW PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ VISTAL GDYNIA - MKS SELGROS LUBLIN N/Z MARTA GEGA  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

MKS Selgros Lublin pokonał Metraco Zagłębie Lubin we wtorkowym meczu 7. kolejki PGNiG Superligi. Dzięki wygranej mistrzynie Polski awansowały na 3. miejsce w tabeli.

Lubelską drużynę do zwycięstwa we wtorkowy wieczór poprowadziły rozgrywające Marta Gęga i Iwona Niedźwiedź. Pierwsza z nich nie myliła się na linii siedmiu metrów, druga natomiast, do spółki z powracającą Kristiną Repelewską, umiejętnie kierowała grą drugiej linii MKS-u.

Podopieczne Sabiny Włodek i Moniki Marzec praktycznie przez całe zawody były stroną przeważającą. Po dziesięciu minutach rywalizacji MKS wygrywał 4:2, a w 23. minucie jego przewaga sięgnęła pięciu bramek (10:5).

Zagłębie długo nie było w stanie nawiązać wyrównanej walki z gospodyniami. To udało się Miedziowym dopiero w końcówce pierwszej połowy, dzięki czemu ich straty zmalały do trzech bramek (9:12). Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut poszły za ciosem i w 33. minucie remisowały już 12:12. Prym na parkiecie wiodła wówczas nieomylna wręcz Żana Marić.

Po kilkuminutowym impasie, MKS powrócił jednak do swej dyspozycji z początku meczu i na kwadrans przed końcem spotkania miał już pięć goli przewagi (20:15). Zrezygnowane lubinianki nie były w stanie odwrócić losów rywalizacji i ostatecznie poległy 22:30.

Sporą cegiełkę w zwycięstwie gospodyń miały Weronika Gawlik i Alesia Migdaliowa. Pierwsza zanotowała kilka wysokiej klasy interwencji, druga natomiast w pierwszym meczu po kontuzji zdobyła cztery gole. Najwięcej bramek w ekipie MKS-u zdobyła Gęga (siedem trafień), dla Zagłębia najczęściej trafiała Marić (11 goli).

MKS dzięki wygranej awansował na 3. miejsce w tabeli. Lublinianki mają tyle samo punktów co plasujące się wyżej Pogoń Baltica Szczecin i Start Elbląg, ale rozegrały o jeden mecz więcej. Zagłębie jest 4. i do mistrzyń kraju traci jedno oczko.

MKS Selgros Lublin – Metraco Zagłębie Lubin 30:22 (12:9)