Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S

III turniej PGNiG Summer Superligi: Gdańsk

D
2
5
G
0
4
M
2
3
S
0
7
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 18 października 2015

6. kolejka: Piotrcovia wywozi punkty z Koszalina

W ostatnim spotkaniu 6. kolejki PGNiG Superligi kobiet AZS Energa Koszalin przegrała na własnym parkiecie z Piotrcovią Piotrków Tryb. Przyjezdne wykazały się ambicją oraz konsekwencją, która dała im pierwsze wyjazdowe zwycięstwo.

Na ostatni mecz tej serii do Koszalina przyjechała Piotrcovia. Faworytem były gospodynie, jednak rywalki zapowiadały, że dobrze wykorzystały przerwę na spotkania reprezentacji i zamierzały walczyć o dwa punkty. Początek należał jednak do Akademiczek i mógł dać kibicom nadzieję na zwycięstwo. Piotrkowianki dopiero po blisko 20 minutach nawiązały walkę i na trafienia Energi błyskawicznie odpowiadały tym samym, czyli bramką. Podopieczne Anity Unijat wykorzystały jednak błędy przeciwniczek i zdołały doprowadzić do remisu.

Pierwsze minuty drugiej połowy miały podobny scenariusz. Koszalinianki wzięły się do pracy, co pozwoliło im wypracować trzybramkową przewagę. Na taki obrót sprawy nie mogły pozwolić przyjezdne, które pragnęły odnieść pierwsze wyjazdowe zwycięstwo. Ostatni kwadrans zapowiadał się więc emocjonująco. Piotrcovia wykorzystała grę w przewadze i uciekła na trzy trafienia, czym przybliżyła się do wygranej. Choć Akademiczki starały się odwrócić sytuację, musiały pogodzić się ze stratą punktów.

Energa AZS Koszalin – Piotrcovia Piotrków Trybunalski 26:27 (10:10)

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: