-:-

Dodano: 30 kwietnia 2022

50 minut pasjonującej walki w Kielcach. Beniaminek postawił się mistrzowi

Nie mamy w tym spotkaniu nic do stracenia. Wiele możemy wygrać, bo to rywalki są zdecydowanymi faworytkami, które walczą o mistrzostwo Polski. Chcemy przede wszystkim dobrze się zaprezentować – powtarzały przed meczem zgodnie zawodniczki Suzuki Korony Handball Kielce. Początek meczu nie wskazywał, że to będzie wyrównany pojedynek. Utytułowane rywalki w 20. minucie prowadziły 11:5. Bezwzględnie wykorzystywały każdy błąd gospodyń i wydawało się, że pewnie kroczą do zwycięstwa.

Od tego momentu Suzuki Korona Handball Kielce zaczęła grać bardzo dobrze. Przede wszystkim kapitalnie między słupkami spisywała się Małgorzata Hibner. Kielecka bramkarka bronił znakomicie, wygrała kilka pojedynków sam na sam. Dobrze spisywała się też na rozegraniu Brazylijka Juliene Pereira Costa. Nie dość, że była skuteczna, to jeszcze mądrze rozgrywała.

Jeszcze w 40. minucie kielczanki było tylko 16:17 i kieleccy kibice liczyli na zaciętą końcówkę. Od tego momentu przyjezdne dobrze grały w obronie, wymuszały błędy. W efekcie Suzuki Korona Handball przez osiem minut nie zdobyła gola. Zawodniczki z Zagłębia zdobyły w tym okresie dwa gole i prowadziły 19:16. Zespół Pawła Tetelewskiego błyskawicznie jednak zmniejszył przewagę na 18:19 (50.). Za chwilę lubianki grały w osłabieniu, bo karę dostała Emilia Galińska. Gospodynie jednak nie wykorzystały gry w przewadze, bo popełniły trzy straty z rzędu. W odpowiedzi faworytki trafiły trzy razy z rzędu. Końcówka również należała do nich i to mistrzynie Polski zdobyły trzy punkty.

– Szkoda, że nasze dziewczyny nie grały tak przez cały sezon. Na pewno miałyby wtedy trzy razy więcej punktów – wzdychali kieleccy kibice po spotkaniu.

MKS Zagłębie Lubin po tej wygranej umocnił się na prowadzeniu w tabeli PGNiG Superligi. Ma pięć punktów przewagi nad MKS-em FunFloorem Lublin. Suzuki Korona Handball Kielce jest ostatnia z czterema punktami na koncie.

Suzuki Korona Handball Kielce – MKS Zagłębie Lubin 20:25 (12:14)

Suzuki Korona Handball Kielce: Hibner, Chojnacka – Gliwińska 4, Grabarczyk 4, Costa 3, Więckowska 3, Pękala 2, Kowalczyk 1, Rosińska 1, Zimnicka 1, Pastuszka 1, Kowalczyk, Jasińska.

Zagłębie: Maliczkiewicz – Górna 7, Kochaniak 5, Zawistowska 4, Matieli 3, Milojević 2, Hartman 2, Galińska 1, Grzyb 1, Drabik, Miłek.