-:-

Dodano: 20 września 2015

3. kolejka: Pogoń liderem, Start pokonał Vistal!

ELBLAG 20.09.2015 PILKA RECZNA PGNIG SUPERLIGA KOBIET SEZON 2015/2016 HANDBALL POLAND MECZ EKS START ELBLAG - VISTAL GDYNIA N/Z SYLWIA MATUSZCZYK  FOT PIOTR MATUSEWICZ / PRESSFOCUS

W miniony weekend rozegrana została 3. kolejka PGNiG Superligi Kobiet. Pozycję lidera rozgrywek dzięki wygranej nad Energą AZS Koszalin objęła Pogoń Baltica Szczecin. Po trzech meczach bez punktów pozostają już tylko ekipy z Kościerzyny i Jeleniej Góry.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk – KPR Ruch Chorzów 33:24 (17:12)

W otwierającym weekendowe zmagania meczu AZS-u Łączpol AWFiS Gdańsk z KPR Ruchem Chorzów górą były szczypiornistki beniaminka PGNiG Superligi. Podopieczne Jerzego Ciepilińskiego w końcówce pierwszej połowy narzuciły Niebieskim swoje warunki gry i dzięki temu do przerwy prowadziły 17:12. Po zmianie stron AZS Łączpol AWFiS kontynuował dobrą passę i już w 44. minucie mógł być pewny pierwszego ligowego triumfu. Zawodniczki z Gdańska prowadziły wówczas już 23:16, ostatecznie zwyciężając 33:24. Chorzowiankom nie pomogło 11 trafień Lidii Żakowskiej.

Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Jelenia Góra 30:25 (15:15)

Drugie zwycięstwo w ligowych zmaganiach zanotowała w sobotę drużyna Piotrcovii Piotrków Trybunalski. Podopieczne Michała Pastuszki losy rywalizacji z KPR-em Jelenia Góra rozstrzygnęły w ostatnim kwadransie drugiej połowy. Na przerwę oba zespoły zeszły przy remisie 15:15, a jeszcze w 41. minucie na tablicy świetlnej widniał wynik 20:20. W końcówce zawodów górę wzięło jednak doświadczenie Agaty Wypych, która do spółki z Katarzyną Sobińską poprowadziły Piotrcovię do triumfu. Jelonka zamyka tabelę.

Pogoń Baltica Szczecin – Energa AZS Koszalin 31:27 (14:13)

Najciekawsze sobotnie spotkanie rozegrane zostało w Szczecinie, gdzie w derbowym meczu Pogoń Batlica zmierzyła się z Energą AZS Koszalin. Liderujące tabeli zawodniczki z Koszalina liczyły na wywiezienie korzystnego wyniku z parkietu rywalek, jednak musiały pogodzić się z porażką. Po dość wyrównanej pierwszej połowie Pogoń Baltica przejęła inicjatywę i drugiej części gry regularnie utrzymywała kilkubramkową przewagę. W 53. minucie Energa zbliżyła się co prawda do gospodyń na dystans dwóch goli (24:26), ale szczecinianki nie wypuściły wygranej z rąk.

MKS Selgros Lublin – Olimpia-Beskid Nowy Sącz 37:28 (16:12)

Kontuzje po raz kolejny nie okazały się straszne dla MKS-u Selgros Lublin. Mistrz Polski mimo zaledwie dziesięciu zawodniczek w składzie pokonał w sobotę Olimpię-Beskid Nowy Sącz różnicą aż dziewięciu goli. Zdziesiątkowane lublinianki do triumfu poprowadziły Iwona Niedźwiedź i Marta Gęga, które do spółki zdobyły 20 z 37 bramek zespołu. Góralki w pierwszej połowie próbowały jeszcze przeciwstawić się drużynie duetu trenerskiego Włodek – Małek, ale po przerwie MKS Selgros wrzucił wyższy bieg i już w 40. minucie wygrywał 23:17, ostatecznie triumfując 37:28.

Metraco Zagłębie Lubin – UKS PCM Kościerzyna 31:21 (14:12)

Trzeciej porażki w ligowych zmaganiach doznała w sobotę drużyna UKS PCM Kościerzyna. Beniaminek PGNiG Superligi nie sprostał tym razem szczypiornistkom Metraco Zagłębia Lubin, które na własnym parkiecie zwyciężyły 31:21. Po pierwszej połowie przyjezdne mogły być jednak pełne optymizmu, bowiem Miedziowe miały zaledwie dwa gole przewagi (12:14). Po zmianie stron podopieczne Bożeny Karkut całkowicie zdominowały jednak swe rywalki i ostatecznie odniosły aż dziesięciobramkowy triumf.

Start Elbląg – Vistal Gdynia 26:19 (12:10)

W kończącym 3. kolejkę spotkaniu Startu Elbląg z Vistalem Gdynia ze zdobycia dwóch punktów cieszyć mogły się podopieczne Andrzeja Niewrzawy. Po bardzo dobrym meczu i świetnej postawie defensywy Start zwyciężył 26:19, uwidaczniając wszelkie mankamenty w grze wicemistrzyń z Gdyni. Ekipa trenera Pawła Tetelewskiego poniosła już drugą porażkę w rozgrywkach i z dwoma punktami na koncie zajmuje na razie odległe 9. miejsce. Start jest z kolei drugi.