Czas do najbliższego meczu odlicza

DD D H H M M S S
-:-
Już wkrótce mecz w Twojej okolicy. Kibicuj z trybun 12 maja w Mielcu.
Kup bilet

Aktualności

Bez kategorii
Dodano: 2 marca 2016

22. kolejka: Szczecin liderem, Gdańsk w ósemce

2016.03.02 Gdansk Pilka Reczna PGNiG Superliga Kobiet 2015/2016 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - EKS Start Elblag N/z Karolina Siodmiak Foto Piotr Matusewicz / PressFocus 2016.03.02 Gdansk Women handball PGNiG Superliga season 2015/2016 AZS Laczpol AWFiS Gdansk - EKS Start Elblag Karolina Siodmiak Credit: Piotr Matusewicz / PressFocus

Ostatnia kolejka fazy zasadniczej PGNiG Superligi kobiet nie przyniosła niespodzianek. We wszystkich spotkaniach wysokie i pewne zwycięstwa odniosły faworytki. Tym samym na fotelu lidera pozostała Pogoń Baltica, a miejsce w fazie play-off zachowały Akademiczki z Gdańska.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 17:00
logo Piotrcovia

PIOTRCOVIA
PIOTRÓW TRYB.

27 (12)

vs

VISTAL
GDYNIA

37 (17)

logo Vistal

Faworyt z Gdyni od pierwszych minut udowodnił, że zamierza wrócić do domu z kompletem punktów. Dobra postawa Vistalu, szczególnie Emilii Galińskiej, sprawiła, że gospodynie nie były w stanie zbliżyć się do przyjezdnych. Wydawało się, że w drugiej części meczu podopieczne Michała Pastuszko nawiążą walkę, jednak wicemistrzynie Polski trzymały rękę na pulsie i nie zamierzały doprowadzić do nerwowej końcówki. Wysokie zwycięstwo nie pozwoliło im jednak awansować w tabeli.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 17:00
logo Pogoń

POGOŃ BALTICA
SZCZECIN

38 (17)

vs

KPR
JELENIA GÓRA

27 (14)

logo KPR

Jeleniogórzanki chciały zaskoczyć gospodynie i rozpoczęły od obrony 5:1. Manewr ten nie był jednak zbyt skuteczny, bowiem Pogoń Baltica zdołała wypracować trzybramkową przewagę. Mimo to przyjezdne dzielnie dotrzymywały kroku rywalkom i zasługiwały na słowa pochwały. Sytuacja zmieniła się po przerwie, kiedy to trener Adrian Struzik zdecydował się wprowadzić dodatkową zawodniczkę w miejsce bramkarki. Pogoń regularnie powiększała dystans, dążąc do zwycięstwa dającego im pozycję lidera na koniec fazy zasadniczej.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo UKS PCM Kościerzyna

UKS PCM
KOŚCIERZYNA

25 (12)

vs

MKS SELGROS
LUBLIN

39 (15)

logo Lublin

Wydawać by się mogło, że lublinianki rozpoczną mocno i skutecznie, aby nie dać gospodyniom dojść do głosu. Kibice byli jednak świadkami wyrównanej gry, a nawet minimalnego prowadzenia swojego zespołu. UKS PCM dzielnie przeciwstawił się mistrzyniom Polski, które dopiero pod koniec pierwszej połowy wypracowały przewagę trzech bramek. Walka trwała jeszcze przez pięć minut drugiej części meczu. Później podopieczne Sabiny Włodek zaczęły dominować i powiększać dystans, odnosząc pewne i wysokie zwycięstwo.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

AZS ŁĄCZPOL
AWFiS GDAŃSK

28 (16)

vs

START
ELBLĄG

35 (16)

logo Start

Akademiczki zaliczyły mocny start, zachowując koncentrację i skuteczność, co pozwoliło im prowadzić 5:0. Passę gospodyń musiał przerwać trener Andrzej Niewrzawa i wpłynęło to na grę Startu. Wraz z upływem czasu przyjezdne zmniejszały dystans, jednak gdy doprowadziły do remisu, gdańszczanki ponownie wrzuciły wyższy bieg, stąd pierwsza połowa zakończyła się remisem. Po przerwie Start wziął się do pracy i błyskawicznie uciekł beniaminkowi. Przewaga sprawiła, że AZS nie miał już żadnych szans na wygraną.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo Energa

ENERGA AZS
KOSZALIN

26 (10)

vs

OLIMPIA-BESKID
NOWY SĄCZ

23 (12)

logo Olimpia

Olimpia-Beskid przystępowała do meczu w Koszalinie z wielkimi nadziejami na awans do najlepszej ósemki. Gospodynie potrzebowały czasu, by wejść w spotkanie, co sprawiło, że przyjezdne utrzymywały się na prowadzeniu. Dopiero po 22 minutach Akademiczki przejęły inicjatywę. Nie oznaczało to jednak, że Góralki odpuszczą. Ambitna walka zapewniła kibicom emocje do czasu, kiedy to Olimpia-Beskid stanęła. Koszalinianki musiały skorzystać z prezentu i wypracowały przewagę, której nie oddały aż do ostatniego gwizdka.

22. kolejka PGNiG Superligi / 02.03.2015 / godz. 18:00
logo Zagłębie

METRACO
ZAGŁĘBIE LUBIN

33 (19)

vs

KPR RUCH
CHORZÓW

21 (11)

logo Ruch

Skuteczna i twarda defensywa oraz wykorzystane sytuacje w ataku sprawiły, że już po pierwszym gwizdku podopieczne Bożeny Karkut narzuciły własne warunki. Ruch swoją pierwszą bramkę zdobył dopiero w 10. minucie. Wpływ na sytuację miały również liczne błędy chorzowianek, których lubinianki nie mogły nie wykorzystać. W drugiej połowie Zagłębiu pozostało prowadzić spokojną grę, co znakomicie uzupełniały interwencje Moniki Wąż oraz trafienia Joanny Obrusiewicz, która w całym spotkaniu zdobyła dziesięć bramek.

Fot. PRESS FOCUS

Runda zasadnicza

M Drużyna M P

Przeczytaj jeszcze: